Borcu treće mjesto na turniru u Labinu: Banjalučani savladali domaćina

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Borca su u utakmici za treće mjesto bili bolje od Rudara rezultatom 30:29.

Borac Rudar Labin kup Izvor: Mondo/Slaven Petković

Nakon poraza od PPD Zagreba, rukometaši Borca m:tel su, u utakmici za treće mjesto na Labin kupu, savladali domaći Rudar rezultatom 29:30.

Rudar - Borac m:tel 29:30 (15:14)

Igra u prvom poluvremenu je bila dosta ujednačena te se igralo uglavnom gol za gol. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a na pauzu se otišlo sa jednim golom prednosti za domaću ekipu.

Rudar je u drugom poluvremenu "ljubomorno" čuvao minimalnu prednost, a Banjalučani su na samom kraju meča uspjeli povesti te na kraju i slaviti. Pobjedonosni pogodak postigao je Filip Stojanović kojem je to ujedno bio i jedini gol na utakmici.

Imala je ekipa Rudara priliku da u posljednjem napadu stigne do izjednačenja, ali udarac njihovog rukometaša otišao je pored gola.

Luka Perić je odigrao odličnu partiju te je sa svojih 11 golova vodio Banjalučane do pobjede. Ognjen Kalamanda je postigao šest, a Nikša Petrović četiri gola.

Kod Rudara najefikasniji je bio Luka Matačić sa osam golova. Mario Ratkajec je postigao sedam, Aleksandar Lazar šest, a Bruno Derosi četiri gola.