DRAMA NA CENTRALNOM TERENU I POBJEDA LASLA ĐEREA! Srbin nakon više od tri sata savladao Bornu Ćorića

Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale Srpska opena, gdje ga čeka pobjednik meča Popirin – Molčan.

srpska open đere pobijedio ćorića  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Sjajan meč na glavnom terenu Srpska opena i trijumf Lasla Đerea!

U meču koji je trajao tri časa i 17 minuta, srpski teniser je savladao Bornu Ćorića i izborio mjesto među osam najboljih:

ĐERE – ĆORIĆ 2:1

(6:4, 6:7, 6:4)

Oba tenisera su "ljubomorno" čuvala servis u prvom setu sve do rezultata 4:3, kada je Đere iskoristio drugu brejk-loptu koja mu se ukazala.

Hrvat je uzvratio u narednom gemu, ali je potom u desetom gemu Đere uspio da oduzme rivalu servis "sa nulom" i povede 1:0 u setovima.

U trećem i sedmom gemu drugog seta Ćorić je oduzeo servis rivalu i poveo sa 2:5, te je servirao za izjednačenje i ulazak u treći, odlučujući set.

Ipak, Srbin se vratio u meč sjajnim preokretom – vezao je četiri gema, poveo 6:5, ali se potom nije nagradio u taj-brejku.

Osvojio je potom Ćorić gem na svoj servis, a onda u 13. igri furiozno odradio posao (7:1) i spriječio Đerea da završi posao već nakon dva seta.

Odmah na startu odlučujućeg seta Đere je napravio i potvrdio brejk koji je i sačuvao do kraja meča i nakon više od tri sata mukotrpne borbe se plasirao u četvrtfinale, u kojem će igrati protiv pobjednika meča Aleksej Popirin (Australija) – Aleks Molčan (Slovačka).

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!