srpska open uživo

Pratite Srpska open uz MONDO!

srpska open uživo  Izvor: Slaven Petković - Mondo

Trećeg dana glavnog žrijeba Srpska opena banjalučka publika je imala priliku da na djelu vidi Novaka Đokovića!

Najbolji reket planete je teže od očekivanog savladao mladog teniser Luku van Aša sa 2:1 u setovima. Nole je imao veliku podršku banjalučke publike danas, koja je uživala u zaista odličnom tenisu.

Prije Novaka Đokovića, Laslo Đere izborio je plasman u narednu fazu pobjedom nad Bornom Ćorićem. Đere će u četvrtini finala igrati protiv Aleksa Molčana koji je bio bolji od Popirina.

Hamad Međedović doživio je poraz od Barera, dok je uspješan dan imao najbolji bh. teniser Damir Džumhur koji je dominantno savladao Lijama Broudija sa 2:0.

Svog protivnika u drugoj rundi Srpska open saznao je i Andrej Rubljov, a biće to Peruanac Vareljas koji je savladao Gastona.

Posljednji meč danas odigrali su Gael Monfis i Jirži Lehečka, a Čeh je bz većih problema savladao iskusnog Francuza.

Više o današnjim mečevima klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

20:21

Poraz Francuza

Lehečka je bez većih problema savladao Monfisa sa 2:0 u setovima i plasirao se u narednu fazu takmičenja gdje će igratio protiv kvalifikanta Radua.

19:13

Na terenu trenutno Lehečka i Monfis

U toku je i posljednji današnji susret, a Lehečka vodi sa 4:2 protiv Monfisa u prvom setu.

19:10

Novakova majka pobjedu proslavila uz Cecinu pjesmu

Na tribinama je danas bila pristuna i Dijana Đoković, pogledajte kako je ona proslavila pobjedu svoga sina.

19:08

Detalji sa Novakovog meča

19:08

Pobjeda Đokovića i Molčana!

Novak Đoković savladao je Luku van Aša sa 2:1 u setovima dok je Aleks Molčan bio bolji od Popirina identičnim rezultatom.

17:05

Luka van Aš osvojio prvi set

Prvi set na meču između Van Aša i Đokovića pripao je Francuzu nakon taj-brejka

16:40

Vodi Đoković 6:5

Imao je Van Aš servis za osvajanje prvog seta, ali vratio se Đoković.

15:32

Šta je u odjavi meča rekao Damir Džumhur?

Najbolji bh. teniser savladao je Lijama Broudija i izborio mjesto u osmini finala, gdje ga čeka Rišar Gaske.

Evo šta je rekao nakon meča!

15:28

Kraj za Međedovića

Osvojio je Barer drugi set rezultatom 7:5 i plasirao se u naredno kolo.

Sad je na Centralnom terenu vrijeme za Novaka Đokovića!

15:21

Za sada se izvukao Međedović

5:5 je u drugom setu.

15:16

Serviraće Međedović za ostanak u meču

Barer vodi 5:4 u drugom setu, Međedović je pod pritiskom.

15:15

Međedović - Barer 4:4 u drugom setu

15:09

Variljas osvojio prvi set

Najbolji peruanski teniser Huan Pablo Variljas osvojio je prvi set rezultatom 7:5 protiv Francuza Iga Gastona.

15:02

Eliminisan Aldin Šetkić

U paru sa Australijancem Džejsonom Tejlorom, bh. teniser je eliminisan od belgijskog para Žil/Fligen rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

14:57

Vraća Međedović brejk!

Uzvratio je Hamad Međedović Francuzu, vratio je brejk i sada je 3:2 za Barera, uz servis Međedovića!

14:55

Francuz vodi 3:1 u drugom setu

Gregoa Barer je napravio brejk u četvrtom gemu drugog seta i vodi sa 3:1 protiv Hamada Međedovića.

Kada ovaj meč bude završen, na Centralnom terenu će igrati Novak Đoković, protiv Luke van Ašea.

14:35

Na Centralnom terenu su sada Međedović i Barer!

Francuz je osvojio prvi set u ovom duelu nakon taj-brejka, a nakon što se završi ovaj meč, na Centralni teren će izaći Novak Đoković!

14:31

POBJEDA DŽUMHURA!

Svoj meč je završio i Damir Džumhur - pregazio je Broudija u drugom setu (6:0) i zakazao duel osmine finala sa Rišarom Gaskeom!

14:24

KRAJ - ĐERE U ČETVRTFINALU!

Završen je meč, Laslo Đere je osvojio treći set rezultatom 6:4 i nakon čak tri sata i 17 minuta izborio mjesto u četvrtfinalu, gdje ga čeka pobjednik meča Popirin - Molčan.

14:18

Poraženi Ivan i Matej Sabanov

Srpski dubl poražen je na terenu broj 1 od portugalsko-kazahstanske kombinacije Kabral/Nedovjesov rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:4).

14:16

5:4 u trećem setu za Đerea

Ćorić je ostao u setu, Đere u narednom setu servira za pobjedu u meču koji je ušao u četvrti sat (tri sata i devet minuta).

14:14

Džumhur ide ka pobjedi!

Najbolji bh. teniser vodi 3:0 protiv Broudija u drugom setu!

14:10

Đere na gem od pobjede!

Srbin vodi 5:3 u trećem setu, Ćorić servira za ostanak u meču!

14:10

Još fotografija sa meča Džumhur - Broudi

14:03

OSVAJA DŽUMHUR PRVI SET!

Riješio je Damir prvi set protiv Lijama Broudija rezultatom 6:3!

Izvor: Mondo/Slaven Petković

13:58

4:2 za Đerea u trećem setu

13:57

Džumhur pravi brejk u osmom gemu!

Bh. teniser je napravio brejk za 5:3 i servira protiv Broudija za osvajanje prvog seta!

13:54

Smanjuje Ćorić u trećem setu na 3:2

Već dva sata i 45 minuta traje srpsko-hrvatski okršaj Đerea i Ćorića!

igra se treći set, a Đere ima brejk prednosti i vodi rezultatom 3:2.

13:48

Rubljov na treningu!

Branilac titule, Rus Andrej Rubljov, sutra bi trebalo da odigra svoj meč drugog kola i to sa pobjednikom meča Huan Pablo Variljas (Peru) - Igo Gaston (Francuska).

13:44

Čuva Đere brejk prednosti

Srpski teniser vodi 3:1 u trećem setu.

13:42

Bez brejka u duelu Džumhura i Broudija

Najbolji bh. teniser u prvom setu, u kojem do sada nismo vidjeli nijedan brejk, vodi 3:2.

13:41

Braća Sabanov izgubila prvi set

Ivan i Matej Sabanov izgubili su prvi set u duelu sa Kabralom i Nedovjesovim rezultatom 4:6.

13:35

2:0 za Đerea!

Potvrdio je srpski teniser brejk i sada vodi 2:0 u odlučujućem setu!

13:32

Prvi gem pripada Đereu!

Napravio je brejk Đere u prvom gemu trećeg seta!

13:27

NOVAK ĐOKOVIĆ "GOAT"!

Imaće najbolji teniser planete veliku podršku u današnjem duelu protiv Luke van Ašea.

Na tribinama se očekuju brojne srpske zastave, a na jednoj od njih ispisana je jasna poruka - "GOAT" (Greatest of All Time, op.a.):

13:22

Počeo je meč Džumhur - Broudi

13:22

Gube Ivan i Matej Sabanov u prvom setu

Srpski dubl gubi rezultatom 4:3 u prvom setu duela sa Portugalcem Kabralom i Kazahstancem Nedovjesovim.

13:17

Izjednačio je Ćorić, gledaćemo treći set!

Hrvat je taj-brejk riješio ubjedljivo, 7:1, pa će se na Centralnom terenu igrati treći, odlučujući set!

13:09

Igraće se taj-brejk!

Ćorić je osvojio gem na svoj servis, za 6:6, pa će taj-brejk odlučiti o tome da li ćemo gledati treći set ili će se Laslo Đere nakon dva plasirati u četvrtfinale Srpska opena!

13:04

Vodi Đere u drugom setu!

Veliki povratak srpskog tenisera, Borna Ćorić sada servira za ostanak u drugom setu, Đere vodi 6:5!

13:00

VRATIO SE ĐERE - 5:5!

Nadoknadio je Srbin dva brejka minusa u drugom setu i sada je 5:5!

13:00

Ćaćić i Kecmanović u četvrfinalu, na "Grandstand" izlazi Džumhur!

Srpski dubl eliminisao je Kurešija i Risa i plasirao se u četvrtfinale na Srpska openu!

Ćaćić i Kecmanović su trijumfovali rezultatom 2:0 (7:6, 7:5) nakon sat i 46 minuta iz igre, a sada na teren "Grandstand" izlazi Damir Džumhur, koji će igrati protiv Britanca Lijama Broudija.

12:51

Đere na gem minusa!

Materijalizovao je Đere maloprije napravljeni brejk i sada je 5:4 za Ćorića koji ponovo servira za osvajanje drugog seta i izjednačenje.

12:45

Vratio je Đere jedan brejk!

Ne predaje se još srpski teniser u ovom setu, sada je 5:3 za Ćorića.

12:42

Ćorić na korak od osvajanja seta!

Napravio je Hrvat novi brejk u drugom setu protiv Đerea i sada ima dva brejka prednosti - 2:5!

U narednom gemu će Ćorić servirati za izjednačenje u setovima.

12:39

Ćaćić i Kecmanović vode u drugom setu

Srpski dubl vodi rezultatom 4:3 u drugom setu meča protiv Pakistanca Kurešija i Amerikanca Risa.

Prvi set srpski igrači su, podsjetimo, riješili nakon taj-brejka.

12:34

Trijumfovali Marej i Venus - na teren izlaze braća Sabanov iz Srbije!

Prvi nosioci u konkurenciji dublova savladali su Holanđane Talona Grikspora i Barta Stivensa sa 2:0 u setovima (6:3, 7:5).

Nakon ovog meča, na teren broj 1 izlaze braća Sabanov iz Srbije, koja će igrati protiv Portugalca Franciska Kabrala i Kazahstanca Aleksandra Nedovjesova

12:31

Novak Đoković na treningu!

Najbolji igrač svijeta će danas igrati protiv Francuza Luke van Ašea za mjesto u četvrtfinalu Srpska opena, a u ovim trenucima odrađuje trening na jednom od trening-terena u banjalučkom teniskom kompleksu:

12:22

Potvrđuje Ćorić brejk

Materijalizovao je Hrvat oduzeti servis iz trećeg gema i sada u drugom setu vodi 3:1.

12:21

Iz Austrije zbog Novaka Đokovića

Dragan Janković je iz Austrije stigao u Banjaluku kako bi na Srpska openu podržao Novaka Đokovića.

Čitajte o tome na MONDU!

12:18

Ćorić pravi brejk u drugom setu!

Hrvatski teniser vodi 2:1, Đere je prvi put na meču ispustio servis.

12:11

1:0 za Ćaćića i Kecmanovića!

Srpski dubl osvojio je prvi set, riješivši taj-brejk prvog seta rezultatom 7:5!

12:08

Ruska porodica u Banjaluci

Na Srpska open je, između ostalih, stigla i jedna porodica iz Rusije, koji su došli u grad na Vrbasu kako bi pogledali Andreja Rubljova i Novaka Đokovića.

12:04

Ćaćić i Kecmanović igraju taj-brejk u prvom setu

Nikola Ćaćić i Miomir Kecmanović igraju taj-brejk prvog seta protiv Pakistanca Kurešija i Amerikanca Risa.

12:02

Novi gem sa "nulom" - ovog puta na Ćorićev servis, za set!

Ponovo je Đere osvojio servis bez izgubljenog poena, ovog puta na servis Ćorića, za osvajanje prvog seta - 6:4!

11:56

Uzvraća Ćorić!

Uzvratio je Hrvat ribrejkom, sada je 5:4 i serviraće za ostanak u prvom setu.

11:52

Brejk Đerea!

Oduzima Đere servis Ćoriću u osmom gemu prvog seta!

Iskoristio je srpski teniser drugu brejk loptu u ovom gemu, vodi 5:3 i servira za set!

11:50

Prvi dubl nosioci osvojili prvi set!

Džejmi Marej i Majkl Venus, koji su u Banjaluci postavljeni za prve nosioce u dublu, osvojili su prvi set protiv holandskog para Talon Grikspor - Bart Stivens. Bilo je 6:3.

11:47

Gem Đerea sa nulom!

Prvi put na meču jedan teniser osvaja gem bez izgubljenog poena. Čini to Đere za 4:3 u prvom setu.

11:44

Najduži gem do sada!

Imao je Laslo Đere tri brejk-prilike u šestom gemu, ali nije uspio da kruniše nijednu od njih.

3:3 je u prvom setu!

11:40

Na tribinama je i Semir Osmanagić!

Meč Đerea i Ćorića u drugom kolu Srpska opena iz svečane lože prati i Semir Osmanagić, osnivač Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca" i veliki prijatelj Novaka Đokovića, najboljeg igrača planete.

11:37

Novakov rival na treningu!

Mladi Francuz Luka van Aše izaći će na megdan najboljem teniseru planete Novaku Đokoviću u trećem meču dana na Centralnom terenu, a prijepodne je iskoristio za trening na jednom od pomoćnih terena.

11:31

"Ljubomorno" se čuvaju servisi

Bez brejka u prvih pet gemova srpsko-hrvatskog derbija, Đere vodi 3:2. Do sada je viđena samo jedna brejk-lopta i to u prvom gemu, na servis Lasla Đerea.

11:24

2:1 za Đerea

Čuva srpski teniser svoj servis u ranoj fazi ovog meča.

11:23

Počeo je program i na ostalim terenima!

Na Grandstand terenu srpski dubl Nikola Ćaćić/Miomir Kecmanović igra protiv Pakistanca Kurešija i Amerikanca Risa.

Sa druge strane, terenu broj 1 trenutno su prvi dubl nosioci Džejmi Marej i Majkl Venus, koji igraju protiv Holanđana Talona Grikspora i Barta Stivensa.

11:20

Izjednačenje u gemovima - 1:1

Imao je Đere 0:30 u drugom gemu, ali je Ćorić vezao četiri poena i sačuvao svoj servis.

11:18

11:13

Izvukao se Đere u prvom gemu

Ćorić je imao brejk-loptu već u prvom gemu, ali je Srbin uspio da se izvuče i povede 1:0 u prvom setu.

11:08

Počeo je meč!

Ovaj meč svojim servisom otvara Laslo Đere.

11:06

11:04

Đere i Ćorić izašli na Centralni teren!

10:58

Đere i Ćorić uskoro na terenu!

Za nekoliko minuta trebalo bi da počne prvi meč dana na Centralnom terenu, u kojem se sastaju srpski teniser Laslo Đere i Hrvat Borna Ćorić.

10:57

Posljednje pripreme za današnje mečeve!

10:48

10.000 POSJETILACA ZA DVA DANA

Kroz kompleks Nacionalnog teniskog centra u Banjaluci za dva dana prošlo je 10.000 posjetilaca, saopšteno je iz Organizacionog odbora turnira Srpska open.