Dušan Lajović

Kakav meč Dušana Lajovića!

Dušan Lajović Izvor: Mondo/Slaven Petković

Dušan Lajović eliminisao je Novaka Đokovića sa Srpska opena!

Slabije plasirani srpski teniser odigrao je fenomenalan meč, sasvim sigurno najveći u karijeri, te u dva seta savladao najboljeg tenisera svijeta 6:4, 7:6 (8:6).

Nije Đoković briljirao u ovom meču, ali su svi, pa i njegov veliki rival Andrej Rubljov, smatrali da može da se vrati nakon izgubljenog prvog seta.

Viđeno je dosta uzbuđenja u prvom dijelu igre, tri brejka, od kojih je Dušan Lajović napravio dva, a Đoković jedan, pa je na kraju Lajović slavio 6:4 i tako prvi put u karijeri osvojio set protiv Đokovića (6:4).

Međutim, tu se Duci nije zaustavio. Nije dozvolio Đokoviću da se vrati kao što je to učinio u drugom kolu protiv Luke Van Ašea. Igrao je Lajović mirno, strpljivo, čekao svoju šansu u drugom setu u kojem nije bilo niti jednog brejka, a kada se ušlo u taj-brejk, Đoković je počeo bolje i činilo se da je bliži osvajanju seta.

Imao je Novak vođstvo 4:1, zatim 6:3, čak tri set lopte, ali uslijedio je veliki preokret, pet vezanih Dušanovih poena i prva meč lopta, koju je pretvorio u najveći trijumf karijere.

Lajović sada u polufinalu čeka boljeg iz duela Miomir Kecmanović - Jirži Lehečka, koji bi uskoro trebalo da počne na Centralnom terenu.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA!

18:41

Lajović je eliminisao Đokovića!

Šok u Banjaluci, Novak Đoković je eliminisan sa Srpska opena! Dušan Lajović slavio je 8:6 u taj-brejku i stigao do najveće pobjede u karijeri, plasiravši se u polufinale.

18:33

Nole, Nole!

Velika podrška za Novaka stiže sa tribina Centralnog terena. Ori se "Nole, Nole!"

18:28

Taj-brejk u drugom setu

Lajović je osvojio 12. gem za 6:6, gledaćemo taj-brejk.

18:27

Nastavljen meč, servira Lajović

Nakon problema sa žuljevima i medicinskog tajm-auta, nastavljen je meč. Lajović servira za ostanak u drugom setu.

18:20

Lajović traži pomoć

Dušan Lajović ima problema sa žuljevima, zbog čega je zatražen medicinski tajm-aut pri vođstvu Đokovića 6:5 u drugom setu.

18:12

Lajović siguran za 5:5

Ne predaje se Lajovića, igra odličan meč i izjednačio je na 5:5. Serviraće Đoković.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

18:12

Podrška za Noleta

Dva sata već traje duel Đokovića i Lajovića, navijači su uglavnom na strani Novaka, ali sasvim sigurno i oni neutralni žele da najbolji teniser svijeta izjednači na 1:1 u setovima kada bi ovaj četvrtfinalni meč Srpska opena potrajao što duže.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

18:07

Novak spašava gem nakon 0:40!

Lajović je na servis Đokovića stigao do 0:40, ali to nije bilo dovoljno da napravi brejk Iako je imao fenomenalnu priliku da bira gdje će da pošalje lopticu na 30:40, odabrao je pogrešnu stranu i Novak se vratio u meč. Vezao je Novak pet poena i stigao do 5:4.

18:03

Đoković ne može do brejka

Rezultat je i dalje izjednačen - 4:4. Čekamo napad Đokovića...

17:52

Lajović se izvukao - spasao 15 od 16 brejk prilika!

Nevjerovatno kako Lajović igra u kriznim situacijama, kada Đoković ima priliku za brejk. Čak 15 od 16 puta danas se Dušan izvukao, a tako je bilo i u šestom gemu. Sa dva asa preokrenuo je stvari u svoju korist i izjednačio na 3:3.

17:44

Sjajna atmosfera u fan zoni

Nisu svi imali sreće da nabave ulaznice za Centralni teren kako bi uživo ispratili duel Đokovića i Lajovića, pa su se okrenuli fan zoni, gdje vlada sjajna atmosfera. Svi s nestrpljenjem prate preko video-bima duel dvojice srpskih tenisera, koji se bore za polufinale Srpska opena.

Izvor: MONDO/Nikolina Damjanić

17:42

Najduži gem, sjajan poen Novaka!

Najduži gem!

Imao je Lajović brejk šansu, izašao na mrežu, ali je Đoković sjajno reagovao i fenomenalnim poenom vratio se u igru. Podigao je publiku zatim na noge, stigao do prednosti, ali se Lajović još jednom izdigao, izjednačio, a nedugo zatim došao do nove brejk prilike.

Imao je Đoković problema tokom servisao, poručio publici da budu tiši, a zatim još jednom izjednačio. Izdržao je sve napore i poveo 3:2.

17:36

Upozorenje Marijane Veljović

Glavni sudija Marijana Veljović u nekoliko navrata upozoravala je banjalučku publiku da tokom servisa ne viču "aut".

17:33

Dva sigurna gem-servisa

Đoković i Lajović sigurno su dobili gemove na svoj servis, rezultat je sada 2:2.

17:25

Đoković propušta tri brejk prilike

Dvije brejk lopte imao je Đoković na servis Lajovića, vratio se Dušan, a onda je uslijedila još jedna prilika za Novaka. Najbolji svjetski teniser ni to nije uspio da realizuje, Lajović se vratio nakon nekoliko dobrih servisa i izjednačio na 1:1.

17:19

Đoković bolje otvara drugi set

Novak dolazi do prenosti 1:0 na startu drugog seta. Nije imao problema na svoj servis i stigao je do vođstva.

17:13

Loš start Đokovića kao u 2. kolu

Đoković je i protiv Ašea loše počeo meč, izgubio prvi set, ali je na kraju uspio da se vrati i trijumfuje. Vidjećemo ima li najbolji teniser svijeta snage da još jednom preokrene rezultat u svoju korist i eliminiše sunarodnika sa Srpska opena.

17:12

Prvi set Lajoviću!

Prvi put u karijeri Dušan Lajović uzeo je set Novaku Đokoviću!

Poslije sat vremena igre, Lajović je osvojio prvi set - 6:4!

Samo četiri gema osvojio je Lajović u prethodna dva meča sa Đokovićem.

17:03

Novi brejk Lajovića!

Nije Lajovića poremetio izgubljeni servis. Đoković nije uspio da potvrdi brejk, nego je dopustio Dušanu da mu odmah oduzme servis, drugi put na današnjem meču, tako da će Lajović sada servirati za osvajanje prvog seta. Dušan vodi 5:4.

16:59

Evo brejka Đokovića - izjednačenje

Nije dobro Lajović odigrao svoj gem-servis. Napravio je nekoliko grešaka, nije ga služio servis i Novak je iskoristio prvu brejk priliku u ovom gemu i izjednačio na 4:4.

16:55

Đoković sa "nulom"

Ekspresno je Novak Đoković smanjio na 4:3. Nije dopustio Lajoviću u sedmom gemu da osvoji ni poen, ali još uvijek ima gem zaostatka.

16:53

Đokovićev reket završio na tribinama

Nakratko je reket Novaka Đokovića završio na tribinama, ali mu je ubrzo vraćen.

16:52

Ne da se Lajović

Vrhunski tenis u Banjaluci!

Šest brejk prilika imao je Đoković do sada, od čega četiri u ovom gemu, ali se Lajović odlično brani. Riješio je šesti gem u svoju korist nakon velike borbe, sačuvao svoj servis i sada vodi 4:2.

16:41

Tribine ispunjene do posljednjeg mjesta

Očekivano, tribine na Centralnom terenu i danas su popunjene do posljednjeg mjesta.

16:35

Lajović vodi 3:1

Iako je Đoković imao brejk šansu, nije uspio da je iskoristi. Vratio se Lajović i potvrdio brejk, te sada vodi 3:1.

16:30

Milorad Dodik na tribinama

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik uživo prati duel Đokovića i Lajovića.

16:26

Prvi brejk

Lajović pravi brejk na servis Đokovića. Duplu servis grešku napravio je Novak pri vođstvu Lajovića 15:40 i nakon samo tri odigrana gema imamo prvi oduzet servis.

16:22

Uzvraća Lajović

Motivisan je Lajović. Na svoj servis izgubio je prvi poen, Đoković je poveo 15:0, ali onda su uslijedila četiri vezana Dušanova poena i rezultat u gemovima je izjednačen - 1:1.

16:18

Đoković vodi 1:0

Poveo je Đoković 40:0, ali je Lajovič uspio da se vrati, dva puta izjednači, ali je Novak na kraju realizovao drugu gem loptu i poveo 1:0.