srpska open četvrtfinale uživo prenos

SRPSKA OPEN UŽIVO: Lajović na Kecmanovića u polufinalu - sedam brejkova u prvom setu, 6:0 u drugom!

Poznati su svi polufinalisti Srpska opena.

srpska open četvrtfinale uživo prenos Izvor: Mondo/Slaven Petković

Nakon izuzetno uzbudljivog dana, saznali smo parove polufinala, koje je na programu u subotu.

Aleks Molčan i Andrej Rubljov boriće se za finale, dok ćemo u drugom meču gledati srpski derbi Dušan Lajović - Miomir Kecmanović.

Lajović je napravio veliko iznenađenje eliminisavši najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića i prvog nosioca turnira u Banjaluci, dok je Kecmanović poprilično lako stigao do trijumfa protiv Jiržija Lehečke.

U finalu parova na Srpska openu igraće Džejmi Marej i Majkl Venus protiv Franciska Kabrala i Aleksandara Nedovjesova.

Detalje mečeva šestog dana potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

20:41

KRAJ ŠESTOG DANA SRPSKA OPENA

Marej i Venus slavili su 6:3, 7:6 protiv Andreja Golubjeva i Denisa Molčanova, dok su Kabral i Nedovjesov nakon prave drame u tri seta bili bolji od Belgijanaca Sandera Žila i Jorana Fligena 6:7, 7:6, 10:8.

20:32

Kecmanović u polufinalu Srpska opena!

Miomir Kecmanović plasirao se u pofufinale Srpska opena, gdje će igrati protiv Dušana Lajovića, koji je nešto ranije napravio pravu senzaciju i eliminisao Novaka Đokovića.

Kecmanović je lakše nego što se očekivalo savladao Jiržija Lehečku 7:5, 6:0, te zakazao srpsko polufinale u subotu.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti Andrej Rubljov i Aleks Molčan.

20:28

Kecmanović na gem od polufinala

Još gem nas dijeli od srpskog polufinala Srpska opena. Kecmanović je protiv Lehečke poveo 5:0 i serviraće za pobjedu, kojom bi zakazao duel sa Lajovićem.

20:22

Serija Kecmanovića

Kecmanović je uhvatio ritam, vezao četiri gema (4:0) i samo još dva nedostaju mu za plasman u polufinale i duel sa Lajovićem.

20:04

Miomir vodi 1:0

Okončao je srpski teniser prvi set u svoju korist. Iako se činilo da ćemo nakon mnogo preokreta gledati taj-brejk, Kecmanović je "dodao gas" i poveo 1:0 u setovima (7:5).

19:54

Kecmanović se muči

Imao je Kecmanović četiri set lopte, ali i Lehečka je propustio pet brejk prilika, da bi Čeh tek iz šestog pokušaja stigao do brejka i izjednačenja - 5:5.

19:24

Dobar start Kecmanovića, pa tri vezana gema Lehečke

Miomir Kecmanović poveo je 3:0 protiv Jiržija Lehečke, ali je Čeh uzvratio istom mjerom i izjednačio na 3:3 nakon 27 minuta igre.

19:22

Konferencija za medije Novaka Đokovića

19:00

Noletovi navijači razočarani

Šokirao je sve navijače u Banjaluci poraz Đokovića od Lajovića, te nakon duela srpskih tenisera napuštaju fan zonu.

18:58

Lajović u polufinalu!

Dušan Lajović napravio je veliko iznenađenje u četvrtfialu Srpska opena. Eliminisao je najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića i prvog nosioca turnira u Banjaluci. Slavio je 6:5, 7:6 i izborio polufinale, u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Kecmanović - Lehečka.

18:00

Pogledajte atmosferu iz fan zone

17:56

Džumhur pokazao da može, Rubljov ne vjeruje u iznenađenje

Damir Džumhur odigrao je dobar meč protiv Andreja Rubljova, ali je Rus na kraju ipak slavio i prošao u polufinale Srpska opena. Bh. teniser uprkos porazu pokazao je da može da parira i najboljim teniserima svijeta, dok se Rubljov osvrnuo i na duel Lajovića i Đokovića.

Dušan je prvi put u karijeri osvojio set protiv Novaka, ali ruski teniser ne vjeruje da će moći do iznenađenja, odnosno trijumfa protiv prvog reketa svijeta.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

17:50

Lajović uzeo set Đokoviću

Velika borba na Centralnom terenu Srpska opena.

Prvi put u karijeri Dušan Lajović osvojio je set protiv Novaka Đokovića (danas igraju treći meč u istoriji), a u drugom setu vodi se žestoka bitka dvojice srpskih tenisera.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

16:10

Počeo je meč Đoković - Lajović!

16:04

Portugalac i Kazahstanac u finalu!

Portugalac Francisko Kabral i Kazahstanac Aleksandar Nedovjesov drugi su finalisti u dubl konkurenciji.

Savladali su Belgijance Sandera Žila i Jorana Fligena rezultatom 2:1 u setovima (6:7, 7:6, 10:8).

16:02

Đoković i Lajović izlaze na teren!

15:58

Pogledajte posljednji poen na meču Rubljov - Džumhur

15:47

Kraj, Rubljov je u polufinalu!

Napravio je Rus novi brejk u drugom setu, osvojio drugi set rezultatom 6:3 i plasirao se u polufinale Srpska opena, gdje ga očekuje Aleks Molčan.

15:44

5:3 za Rubljova

Rus je na gem od pobjede nad Džumhurom, koji servira za ostanak u meču.

15:43

U dublu se igra treći set!

O drugim putnicima u polufinale dubla odlučiće treći set!

Kabral i Nedovjesov su u duelu sa Žilom i Fligenom izgubili prvi set nakon taj-brejka, a onda u drugom uzvratili istom mjerom, pa će o pobjedniku odlučiti treći set, koji se igra do deset osvojenih poena!

Brejk Rubljeva!

Rus je napravio brejk u petom gemu i sada vodi 3:2 u drugom setu.

15:26

Sudija opominje publiku da sjedne!

15:17

Konačno je gotov drugi gem drugog seta!

Nakon čak 11 izjednačenja, gotov je drugi gem drugog seta - osvojio ga je Rubljov, koji je iskoristio sedmu gem-loptu!

Džumhur je imao četiri brejk-lopte, ali nije uspio to da materijalizuje vođstvom 2:0. Rus je osvojio maratonski gem i sada je 1:1 u drugom setu.

15:13

11 IZJEDNAČENJA U DRUGOM GEMU!

15:10

DRAMA!

20 minuta već traje drugi set - a tek je 1:0 za Džumhura!

Kakva borba na Centralnom terenu, sjajan meč gledamo!

15:10

14:50

Osvaja Rubljov prvi set!

Vodio je Damir Džumhur 5:2, ali nije to uspio da sačuva. Rus je vezao pet gemova i na kraju osvojio prvi set rezultatom 7:5.

Imao je Damir i set-loptu na servis Rubljova pri rezultatu 5:4, ali nije to bilo dovoljno da stvori veliku prednost u ovom duelu.

14:46

Nervoza je učinila svoje

Oduzima Rubljov Džumhuru servis bez izgubljenog poena i sada će on biti u prilici da povede u setovima u ovom duelu.

14:45

Džumhur se raspravljao sa sudijom!

Nervozan zbog propuštene šanse da završi set, Džumhur se raspravljao sa glavnim sudijom:

14:42

14:42

Nije iskoristio Džumhur set-loptu!

Imao je najbolji bh. teniser brejk-loptu i priliku da završi set, ali je Rubljov to spasio - drama se nastavlja!

14:38

Na Centralni teren je stigao i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković!

14:34

Vraća brejk Rubljov!

Sada je 5:4, vratio je Rubljov brejk i sada će opet servirati da ostane u prvom setu.

14:31

5:3, Rus je za sada u životu

Međutim, sada Džumhur sada servira za osvajanje prvog seta.

14:30

14:27

5:2 za Džumhura!

Damir Džumhur je na korak od osvajanja seta protiv Andreja Rubljova!

Najbolji bh. teniser vodi 5:2 i znao je to da proslavi sa pubikom!

14:23

Džumhur pravi brejk!

Damir Džumhur je napravio brejk u prvom setu i vodi 4:2 protiv Rubljova!

14:22

Prvi nosioci u dublu ušli u finale!

Džejmi Marej i Majkl Venus savladali su Andreja Golubjeva i Denisa Molčanova rezultatom 2:0 (6:3, 7:6) i plasirali se u finale Srpska opena!

Tamo će za rivala imati ili Portugalca Franciska Kabrala i Kazahstanca Aleksansdra Nedovjesova ili Belgijance Sandera Žila i Jorana Fligena.

13:53

Pogledajte posljednji poen u meču Molčan - Đere!

13:41

Na Centralni teren uskoro izlaze Damir Džumhur i Andrej Rubljov

Pobjednik ovog meča će u polufinalu odmjeriti snage sa Aleksom Molčanom.

13:39

Kraj za Đerea

Laslo Đere je završio učešće na Srpska openu...

Aleks Molčan je pri rezultatu 6:5 napravio brejk sa "nulom" i plasirao se u polufinale, gdje ga čeka pobjednik meča Andrej Rubljov - Damir Džumhur.

Srbin je gubio 4:2 u trećem setu, a potom se na sjajan način vratio, napravio dva brejka i poveo 5:4, te servirao za polufinale.

Međutim, u naredmom gemu mu je Molčan oduzeo servis, a potom kod 6:5 to učinio još jednom i plasirao se među četiri najbolja igrača na Srpska openu.

13:32

Vodi sada Molčan

Sada Đere mora da servira za ostanak u ovom meču, vodi Slovak 6:5 u setu odluke.

13:30

Nema kraja drami!

Nije uspio Đere na svoj servis da završi posao u ovom meču...

Molčan je napravio brejk i sada je 5:5 u trećem setu!

13:21

VODI ĐERE!

Ponovo Đere pravi brejk, vodi 5:4 u trećem setu i sada će servirati za polufinale!

13:17

Izjednačio je Đere - 4:4 u trećem setu!

13:13

VRAĆA ĐERE BREJK!

Nastavlja se drama, ne predaje se Srbin!

Vraća Đere odmah brejk i smanjuje na 4:3 u odlučujućem setu!

13:09

Brejk Molčana za 4:2

Spasio je Đere dvije brejk-lopte, ali nije uspio i treću. Slovak mu je oduzeo servis u šestom gemu trećeg seta i sada je veoma blizu pobjede u duelu sa Srbinom.

13:06

Prepune tribine na Novakovom treningu!

Najbolji igrač planete se danas sastaje sa Dušanom Lajovićem u četvrtfinalu Srpska opena.

Prije tog meča, na terenu broj 1 održao je otvoreni trening, a tribine su, naravno, bile prepune!

12:49

Čuvaju teniseri svoj servis na početku seta

1:1 je u trećem setu okršaja Lasla Đerea i Aleksa Molčana.

12:39

As Đerea za kraj seta - 1:1!

Odservirao je srpski teniser as u desetom gemu drugog seta i izjednačio na 1:1, gledaćemo set odluke!

Evo brejka!

Pravi Laslo Đere brejk u drugom setu, konačno koristi jednu priliku koja mu se ukazala i vodi 4:3 u drugom setu!

12:21

Traje program i na Grendstendu

Marej i Venus vode 2:1 u prvom setu protiv Golubjeva i Molčanova.

12:17

Ponovo se Slovak spašava

Opet je Đere imao brejk-loptu, ali slovački teniser ne da svoj servis u ovom meču i sada vodi 3:2 u drugom setu.

12:09

Ne koristi Đere priliku za brejk

Imao je Srbin šansu da oduzme rivalu servis u trećem gemu, imao brejk-loptu, ali je Slovak uspio da se izvuče i povede 2:1.

12:03

KARTE RASPRODATE!

Posljednjih 50 karata za današnje mečeve na Centralnom terenu planulo je u rekordnom roku!

12:01

Prvo je probleme pravila kiša - a sada sunce!

11:59

1:1 u drugom setu

11:54

POZNATI ŠEŠIR JE TU!

Na tribinama je ponovo svoje mjesto našao Semir Osmanagić, osnivač Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca" i veliki prijatelj najboljeg igrača planete Novaka Đokovića.

11:46

11:44

Novi brejk Slovaka za set

Ponovo je Molčan oduzeo servis Đereu i dobio prvi set rezultatom 6:2.

11:39

Molčan blizu osvajanja prvog seta

Slovak čuva brejk prednosti i vodi 5:2 u prvom setu, Đere će servirati za ostanak u istom.

11:37

Trenutno na Centralnom terenu:

11:30

50 KARATA U PRODAJI!

Na zvaničnoj Instagram stranici turnira objavljeno je da je u prodaji za današnje mečeve na Centralnom terenu 50 karata, ali da jedna osoba može da kupi maksimalno dvije karte: