Ubjedljiva pobjeda Borca: Maglaj bez šanse u Boriku (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Sigurna pobjeda crveno-plavih.

RK Borac RK Maglaj Premijer liga BiH Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Rukometaši Borca stigli su do sedmog ovosezonskog trijumfa u Premijer ligi BiH. Crveno-plavi su u uokviru 10. kola ubjedljivo savladali ekipu Maglaja rezultatom 36:21. Bio je to peti vezani poraz za gostujući tim koji je posljednji put slavio u 4. kolu nad ekipom Slobode.

Početak meča nije donio mnogo uzbuđenja pa smo tako prvi pogodak vidjeli tek u petom minutu kada je Zalevski načeo mrežu gostiju. Na isteku 10. minuta Borac je imao +4 (6:2). Deset minuta prije kraja prvog dijela Banjalučani su imali osam golova prednosti 13:5.

Borac prvi put do dvocifrene prednosti stiže u 27. minutu kada Nebojša Grahovac pogađa prazan gol gostiju 17:7.

Na pauzu se otišlo sa identičnom razlikom (19:9). Izabranici Irfana Smajlagića drugo poluvrijeme otvaraju sa dva gola da bi nakon 10 minuta igre u nastavku imali 13 golova prednosti (24:11). Petnaest minuta prije kraja bilo je +15 za Borac, koliko je bilo i na kraju.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Nedim Hadžić sa deset golova, dok je Nebojša Grahovac imao deset odbrana.