Borac m:tel prvi finalista "Svesrpskog kupa" u Lazarevcu

Rukometaši Borca m:tel plasirali su se u finale Svesrpskog kupa. Banjalučani su u polufinalu odigranom u Lazarevcu savladali Leotar 34:30 (17:15).

RK Borac finalista Svesrpski kup Lazarevac Izvor: PROMO/Rukometni savez RS

Na samom početku tim iz Trebinja je poveo preko Nemanje Dimitrijevića, a potom je uzvratio Nedim Hadžić za 1:1. Prvu opipljivu prednost Banjalučani su imali u 21. minutu kada je na semaforu pisalo 13:8. Pet minuta kasnije opet je bilo "plus pet", 15:10 kada su se raspucali Vladan Đurđević, Hadžić i Vladislav Zalevski. Ipak, na odmor otišlo sa prednošću "crveno-plavih", 17:15, prethodno je Vladimir Stanković na isteku regularnog vremena pogodio sa linije sedam metara.

U nastavku su Banjalučani bili kudikamo bolji i u dva navrata su imali sedam golova viška (26:19, 33:26). Na kraju su slavili sa više nego zasluženih 34:30.

U pobjedničkom timu Đurđević i Zalevski su dali po osam golova, osam odbrana imao je Nebojša Grahovac. Kod poražene ekipe Stanković je dao osam pogodaka.

Protivnik Borcu u finalu biće bolji iz duela Vojvodina - Dinamo koji počinje u 18 časova.

Finale je sutra (nedjelja) od 18 časova, a od 15.30 igra se žensko finale Borac - Jagodina.