"Zmajići" bez Evropskog prvenstva: Bh. kadeti remizirali sa Izraelom u meču odluke

Kadetska selekcija BiH nije izborila nastup na prvenstvu Evrope u Crnoj Gori.

kadeti bih igrali neriješeno sa izraelom  Izvor: Rukometni savez BiH

Kadetska rukometna reprezentacija BiH nije uspjela da se plasira na Evropsko prvenstvo, nakon što je u posljednjem kolu kvalifikacionog turnira u Poljskoj remizirala sa Izraelom.

Meč koji je odlučivao o osvajaču drugog mjesta u grupi završen je rezultatom 24:24, pa se tako na kontinentalnu smotru zbog bolje gol-razlike plasirala izraelska selekcija.

Kasnio je bh. tim tri gola za Izraelcima (1:4) u ranoj fazi meča, ali je do odlaska na odmor to uspio da nadoknadi i pređe u vođstvo (12:10).

Potom je prvih 15 minuta nastavka pripalo rivalu, koji je stigao do plus četiri (17:21), BiH je u narednim minutima serijom 4:0 uspjela da se vrati u meč, ali ne i da trijumfuje, što bi joj na kraju omogućilo odlazak na šampionat.

U bh. timu je po golgeterskom učinku prednjačio Alem Hadžić (šest), dok je Asaf Šaron u izraelskom timu postigao osam pogodaka.

Podsjetimo, BiH je u prvom kolu poražena od domaćina Poljske rezultatom 24:20, dok je u drugoj rundi trijumfovala nad Luksemburgom rezultatom 31:25.

TABELA: Poljska 4 (+8), Izrael 2 (+8), Bosna i Hercegovina 2 (+2), Luksemburg 0 (-18).

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!