Novak odigrao 1.303 meča, ali ovo mu se nikad nije desilo!

Nevjerovatna dva seta u kojima je Novak Đoković propustio najviše ikad šansi da dođe do brejka.

Novak Đoković iz 15 prilika nije napravio brejk Izvor: Profimedia/ Paul Crock / AFP

Novak Đoković se ozbiljno muči u četvrtfinalu Australijan opena protiv Tejlora Frica. Ne samo da je napravljen veliki propust organizatora zbog kog je Đoković čekao dva sata da izađe na teren "Rod Lejver arene", nego mu visoka temperatura i više nego odlični Amerikanac prave probleme, posebno njegov servis kojim se "izvlačio" više od dva seta.

Nakon 7:6, 4:6, tek u trećem gemu trećeg seta, Đoković je uspio da napravi brejk protiv Frica, vjerovali ili ne iz čak 16. brejk šanse. Za malo više od 20 godina profesionalne karijere, to mu se nikada nije desilo. Znalo je da se desi da neki protivnici uspijevaju da spasavaju više brejk lopti, ali da neko protiv Đokovića odbrani prvih 15 prilika koje su mu se ukazale - to baš nikada nismo vidjeli. I nadamo se da nećemo više nikada...

Taj podatak je još nevjerovatniji ako znamo da je Đoković prije meča sa Fricom odigrao još 1.303 meča na kojima mu se ništa slično nije dogodilo, pa je Amerikanac stvarno napravio podvig, posebno ako znamo da je igrao poene i od po 25 udaraca u kojima se volšebno odbranio.

Sve do 16. šanse za Đokovića u trećem setu kada je još jednom pokazao koliko je izdržljiv i uporan, pa čak ni podatak o kome smo govorili - i koji ga je sigurno u jednom trenutku i opterećivao - nije mogao da ga zaustavi.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!