Poraz "osica" u derbiju: Grude ne daju prvo mjesto, Banjalučanke ostaju trećeplasirane

U derbiju 16. kola Premijer lige BiH Grude slavile u "Boriku".

ŽRK Borac Izvor: MONDO

Veliki trijumf Gruda u derbiju 16. kola Premijer lige BiH.

Aktuelni šampion stigao je kao lider u Banjaluku, a iz "Borika" vratio se s punim plijenom. Gošće iz Hercegovine nakon mnogo uzbuđenja savladale su domaći Borac 33:32 (17:16), te tako sačuvale prvo mjesto dva kola prije plej-ofa.

S druge strane, banjalučke "osice" ostaju na trećoj poziciji, dok će priliku da se izjednače sa ekipom iz Gruda imati Hadžići, koji danas gostuju Zrinjskom u Mostaru.

Pred reprezentativnu pauzu, tim iz Gruda upisao je veoma važne bodove protiv direktnog konkurenta za šampionsku titulu.

Od početka meča hošće su zaigrale bolje, povele 3:0, da bi Banjalučanke uspjele da se vrate i izjednače na 7:7. Ipak, rukometašice Gruda "dodale su gas", otišle na pet golova razlike (11:16), ali su se domaće vratile i pred odlazak na odmor smanjile zaostatak na samo jedan gol - 16:17.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćim igračicama, koje su u 35. minutu nakon serije 4:1, došle do prve prednosti na meču - 19:18, a zatim i 20:18, te su u narednih desetak minuta uspjele da održe vođstvo. Ipak, nakon 27:27, uslijedila je mnogo bolja igra gošći i u 54. minutu vođstvo 27:30, poslije kojeg izabranice Nikole Bijelića nisu imale snage da se vrate u meč. Samo su na kraju ublažile poraz na 32:33, ali bodovi su otišli u Grude.

Ana Petrović bila je najefikasnija u redovima pobjednika sa 10 golova, dok je isti broj pogodaka u poraženom sastavu imala Milana Railić. Ni odlična partija Darjane Vukliš i njenih osam odbrana nisu bile dovoljne "osicama" da izbjegnu poraz.

TABELA: Grude 28, Hadžići (-1) 26, Borac 24, Krivaja 19, Krajina 12, Knežopoljka 12...