Rukometašice Borca osigurale plasman u završnicu Kupa BiH

Autor Haris Krhalić

Trijumf "osica" i u drugoj četvrtfinalnoj utakmici kojim su obezbijedile plasman u završnicu Kupa BiH kao i plasman u finale Kupa RS.

ŽRk borac, žrk hadžići Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Nakon što su u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH, igranom u Banjaluci, savladale ekipu Knežopoljke, rukometašice Borca slavile su i u revanšu rezultatom 23:32.

Domaći tim se držao dosta dobro u prvom poluvremenu te se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću Banjalučanki (13:14). U nastavku su „osice“ ubacile u brzinu više te na kraju slavile sa devet golova razlike.

Kod Borca najefikasnija je bila Milana Railić sa deset golova.Azra Letić postigla je sedam, Isidora Kršić pet dok je Jasmina Osmanović postigla jedan pogodak manje.

U domaćem timu Jovana Babić postigla je pet, a Ljiljan Ćesto četiri gola.

Osim što su izborile završnicu Kupa BiH, „osice“ su ovim trijumfom obezbijedile i plasman u finale Kupa RS gdje su u borbi za trofej još ostali Leotar i banjalučka Mladost.