Jovanović i Stamenkovićeva pobjednici ulične trke u Modriči!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Domaći atletičar i gošća iz Beograda najbrži u trci na deset kilometara.

Žarko Jovanović i Slađana Stamenković pobjednici ulične trke u Modriči! Izvor: ARK Modriča za MONDO

Žarko Jovanović i Slađana Stamenković slavili su u glavnoj trci na deset kilometara na 6. Uličnoj trci u Modriči koja je u subotu održana u ovom gradu.

Domaći atletičar pretrčao je stazu za 34 minute i 41 sekundu, ostavivši iza sebe Antu Živkovića iz Zagreba sa vremenom 36:04, a treći je bio Sreto Krstić iz beogradske Crvene zvezde sa vremenom 36:43.

U konkurenciji dama, prvo mjesto sa vremenom 38:38 zauzela je atletičarka Crvene zvezde iz Beograda Slađana Stamenković koja je slavila u Modriči i 2022. godine. Druga je bila Marija Vrajić iz Osijeka sa 41:22, a treća Snježana Pisarić iz Mrkonjić Grada sa rezultatom 43:07.

Na trci na pet kilometara kod muškaraca prvi je Đorđe Ćerić iz Btroda, drugi Mato Mićalović iz Brčkog, a treći domaći takmičar Boško Božić. Kod dama prva je Sanela Savić, a drugo i treće mjesto zauzele su banjalučanke Marija Subotić i Sanda Skenderija.

“Iza nas je jedna veoma uspješna trka. Potrudili smo se da se svi učesnici osjećaju prijatno u Modriči i ponesu najljepše utiske i uspomene. Ovo je bila do sada najtoplija trka, ali to nije smetalo učesnicima da uživaju trčeći kroz Modriču. Posebno nas raduje veliki broj učesnika u dječijim trkama o koje su sa radošću dočekali naši mali sugrađani”, rekao je Danilo Vasiljević, organizator trke i predsjednik ARK Modriča.