Vimbldon Đoković Kopriva prvo kolo uživo prenos

Đoković se "nije ožario" na Koprivu - Novakova demonstracija sile na Vimbldonu!

Novak Đoković ostvario je rutinsku pobjedu protiv Vita Koprive na startu Vimbldona.

Vimbldon Đoković Kopriva prvo kolo uživo prenos Izvor: James Veysey / Shutterstock Editorial / Profimedia

Novak Đoković započeo je takmičenje na Vimbldonu lakom i ubjedljivom pobjedom protiv Vita Koprive - 6:1, 6:2, 6:2. Kao što i rezultat kaže, nije se srpski igrač previše mučio, diktirao je tempo, dominirao i pokazao da povreda i operacija meniskusa nisu imali uticaj na njega.

Vidjelo se to i tokom poena kada je u jednom momentu meča izveo špagu, pa je onda u završnici drugog seta skočio u stilu košarkašaa za jedan smeč. Spreman je i želi da osvoji 25. grend slem titulu, osmu na trećem grend slemu sezone.

Još uvek čeka narednog rivala, trenutno je tome bliži britanski igrač Džejkob Firnli koji ima prednost od 2:0 u setovima protiv Alehandra Mora Kanjasa (7:5, 6:4).

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA."

18:11

KRAJ

Gotovo  je, Novak je pobijedio u prvom kolu Vimbldona - 6:1, 6:2, 6:2!

18:08

5:2 - NOVI BREJK

Novi brejk za Đokovića, vodi sa 5:2 i serviraće za pobjedu.

17:59

4:2 - JOŠ MALO

Novak je potvrdio brejk i ide ka pobjedi u prvom kolu Vimbldona - 4:2. Novaku se žuri...

17:55

3:2 - BREJK ZA NOVAKA

Dočekao je Novak brejk prilike i u trećem setu, odmah je iskoristio i vodi sa 3:2!

17:52

2:2 - GEM ZA NOVAKA

Mučio se malo Novak, bilo je 30:30, pa je onda odigrao rizičan drop šot, dobio poen i onda i gem - 2:2.

17:46

1:2 - NE ODUSTAJE KOPRIVA

Ima 0:2 u setovima, ali Kopriva se ne predaje u trećem setu. Bolje servira i sve češće pokušava da igra drop-šotove - 1:2.

17:42

1:1 - ŠTA GORE?

Novak je dobio prvi gem na svoj servis u trećem setu i onda se okrenuo ka svojoj loži i pitao ih "Šta gore, šta gore?" Nije jasno o čemu se radi, ali je imao zamjerku - 1:1!

17:37

0:1 - GEM ZA KOPRIVU

Prvi gem za Koprivu u trećem setu - 0:1.

17:31

6:2 - PREDNOST JE DUPLIRANA

Odradio je Novak svoj dio posla i u drugom setu i sada ima prednost od 2:0 u setovima. U posljednjem gemu seta je imao skok i smeč u stilu košarkaša koji skaču na zakucavanje. Odličan znak za povrijeđeno koljeno - 6:2.

17:26

5:2 - TO JE TO!

Novi brejk Novaka za 5:2! Opet je bilo 40:15 i opet je Novak pokazao zašto je najbolji igrač svih vremena i zašto se njegovog riterna svi plaše.

17:20

4:2 - IDEMO, NOLE!

Još jedan siguran servis gem za Novaka, krenuo je malo više da izlazi i na mrežu i da vježba servis/volej igru - 4:2.

17:17

3:2 - BILO JE BLIZU

Imao je Novak 0:30 na servis rivala i priliku da novim brejkom i definitivno stavi tačku na set, ali je Vit uspio da pronađe dobar servis i da se izvuče.

17:13

3:1 - POTVRDA BREJKA

Đoković je potvrdio brejk i vodi sa 3:1 u drugom setu.

17:09

2:1 - BREJK NOVAKA!

Igra Kopriva za nijansu bolje u drugom setu, agresivniji je i više napada, ali je Novak bio strpljiv, sačekao je svoju šansu i iskoristio je da napravi brejk - 2:1! Koliko mu je to značilo vidjelo se po reakciji kada je uslijedio urlik zbog brejka!

17:01

1:1 - BRZ GEM ZA NOVAKA

Prvi servis gem za Novaka u drugom setu, nije bilo mnogo problema - 1:1.

16:54

0:1 - KOPRIVA VODI

Prvi gem u drugom setu pripao je Čehu, po prvi put u meču vodi - 0:1. Novak je propustio dvije brejk šanse...

16:46

6:1 - SET ZA NOVAKA

Đoković je osvojio prvi set - 6:1! Osvojio je 14 poena u nizu.

16:45

5:1 - NOVI BREJK NOVAKA

Đoković je napravio novi brejk i poveo sa 5:1.

16:41

4:1 - POTVRDA BREJKA

Novak je potvrdio brejk i vodi sa 4:1!

16:39

VIKAO NA LOŽU

Tokom jedne od pet propuštenih brejk šansi Novak se okrenuo ka svojoj loži i vikao je ka njima, tražio je da budu aktivniji i da mu daju savjete.

16:38

3:1 - BREJK

Ovo se čekalo, brejk Đokovića za 3:1!

Bilo je 40:15, pa je Novak stigao do prve brejk šanse koju je Kopriva spasio savršenim drop-šotom, a onda je i drugu spasio sjajnom dijagonalom na mreži. Izvukao se Čeh i na trećoj i četvrtoj brejk lopti, na petoj se igrala baš duga razmjena... Ali, šesta je pretvorena u gem.

16:27

"NOVAK JE SUPERMEN"

Meč Đokovića i Koprive u studiju "ESPN" komentariše Nik Kirjos. Ima samo riječi hvale na račun srpskog asa koji se vratio na teren poslije operacije meniskusa. "Novak je supermen", rekao je Nik tokom prenosa.

16:22

2:1 - RUTINA

Rutinski gem za Novaka na svoj servis - 2:1.

16:19

1:1 - GEM ZA KOPRIVU

Bilo je 40:0 na servis Koprive, Novak je osvojio naredna dva poena, pa je onda forhend poslao daleko u aut - 1:1!

16:14

1:0 - EKSPRESAN GEM!

Kakav početak za Novaka, fantastični servisi i gem sa nulom - 1:0!

16:11

NOVAK SA STEZNIKOM

Novak je izašao na teren sa steznikom na lijevom koljenu koje je operisano.

16:02

ČEKA SE IZLAZAK IGRAČA

Igrači su tu, čeka se izlazak na teren.

15:48

VONDRUŠOVA ISPALA

Šampionka Vondrušova je ispala, izgubila je od Buzas Maneiro sa 6:4, 6:2. Sljedeći na teren izlaze Novak i Kopriva.

15:20

ČEKA SE KRAJ MEČA

Novak će na teren odmah po završetku meča između aktuelne šampionke Markete Vondrušove i Džesike Buzas Maneiro. Španska teniserka dobila je prvi set sa 6:4 i ako Čehinja izjednači meč Srbina i Čeha će da kasni.

15:15

NOLE IGRAO FUDBAL

Na treningu koji je odradio nekoliko sati prije meča sa Koprivom Novak je stigao da malo igra i fudbal.

15:10

ČEH PRVI RIVAL

Prvi protivnik Đokovića na Vimbldonu je malo poznati teniser Vit Kopriva. Jasno je da je Srbin favorit na ovom meču.