Drama Srbije na Olimpijskim igrama, Mandić spriječio šok: Japanci ih mučili do posljednje sekunde

Autor Haris Krhalić

Srbija se mučila, ali na pogon Dušana Mandića uspjela da savlada Japan na startu Olimpijskih igara.

Srbija se mučila, selektor Uroš Stevanović je bjesnio na suđenje, ali su na kraju "delfini" savladali Japan 16:15 (7:8) i tako su upisani prvi bodovi na Olimpijskim igrama.

Mučili su se sa brzinom rivala, njihovom tranzicijom, a nakon što je na poluvremenu bilo 8:7 za Japan vrlo brzo su se odlijepili u trećoj četvrtini. Ipak pri rezultatu 12:9 došlo je do opuštanja i na kraju smo ušli egal u posljednja dva minuta. Dušan Mandić je kada je bilo najpotrebnije dao gol za pobjedu i on je najzaslužniji za bodove.

Mandić je postigao sedam golova i bio je ubjedljivo najefikasniji na ovom meču. Po dva gola su dali Nikola Dedović, Viktor Rašović i kapiten Nikola Jakšić, dok su po jedan pogodak imali Strahinja Rašović, Radomir Drašović i Nemanja Vico. Kod Japana Jusuke Inaba je dao šest golova, tri je postigao Keigo Okava, a po dva Toi Suzuki i Seija Adači. Naredni rival Srbije je još jedan autsajder Australija, a sa njima igraju u utorak od 10:30.