Nemeš došao kao favorit za medalju i odmah ispao!

Sve do pet sekundi do kraja borbe, Mate Nemeš bio je pred prolaskom u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Rvanje Olimpijske igre ispao Mate Nemeš  Izvor: Eurosport/Screenshot

Srpski reprezentativac u rvanju Mate Nemeš poražen je u prvoj rundi takmičenja na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini rvanje grčko-rimskim stilom, do 67 kilograma. Nažalost, srpski rvač je izgubio u posljednjim trenucima borbe, odnosno tek na pet sekundi do kraja Ukrajinac Pervez Nasibov je napravio preokret.

Sve do tog momenta Nemeš je vodio 2:1, međutim potez koji je Ukrajinac izveo bio je vrijedan dva dodatna boda, tako da je moglo da počne slavlje. U tim trenucima Nemeš je bio u parteru i svjestan je bio da je nemoguće da napravi još jedan preokret za tako kratko vrijeme, tako da je već na startu takmičenja zaustavljen. Šteta, pošto je pokazao neke vrlo dobre elemente zbog kojih je zaslužio da uđe u četvrtfinale.

Mate Nemeš je inače na Olimpijske igre došao kao jedan od favorita za medalju, ali je zaustavljen odmah na startu, baš kao što je to bio slučaj i u Tokiju.

Jedina nada za njega je da njegov današnji protivnik Pervez Nasibov (inače olimpijski vicešampion iz Tokija) dođe do polufinala, u tom slučaju mogao bi u repasaž za bronzanu medalju. Polufinala su zakazana za večeras od 18.15, a ukoliko bude repasaža, Nemeš će se boriti u četvrtak od 11 časova.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!