Veliki uspjeh bh. karatista na Svjetskom prvenstvu u Veneciji

Autor Haris Krhalić

Dva srebra i jednu bronzu donose reprezentativci BiH.

karate pokrivalica Izvor: Shutterstock

Sjajni bosanskohercegovački karatisti Anes Bostandžić, Marina Kurteš i Emina Sipović osvojili su medalje na Svjetskom prvenstvu za juniore u Veneciji.

Anes je osvojio srebro u kategoriji U21 +84 kilograma, pobijedivši predstavnike Azerbejdžana, Crne Gore i Jordana, dok je u finalu poražen od Italijana rezultatom 0:2.

Marina Kurteš takođe je osvojila srebro u kategoriji U21 -68 kilograma. Njena pobjednička serija uključivala je uspjehe protiv Irske, Venecuele, AIN -2, Egipta i Italije, no u finalu je poražena od Francuskinje rezultatom 1:4.

Emina Sipović donijela je bronzanu medalju u kategoriji U21 -61 kilogram, ostvarivši pobjede nad Holandijom, Kolumbijom i Ukrajinom, a u borbi za bronzu savladala je Australiju rezultatom 7:1.

OK BiH je uputio iskrene čestitke našim reprezentativcima, treneru i Karate Savezu na osvojenim medaljama.