PLIVANJE (EP): Skroman nastup bh. plivača

Na Evropskom prvenstvu u plivanju, koje se održava u Berlinu, danas su nastupila tri bh. predstavnika. Ensar Hajder i Arnel Dudić (100 metara kraul), te Amina Kajtaz (100 metara leđno) nisu bili ni blizu plasmana u polufinale.

Plivači iz Bosne i Hercegovine nisu se proslavili četvrtog dana Evropskog prvenstva u plivanju, koje se održava u glavnom gradu Njemačke, Berlinu.

Ensar Hajder i Arnel Dudić imali su skroman nastup na 100 metara slobodnim stilom. Hajder je kvalifikacije otplivao za 51.05 sekundi, dok je Dudić bio još lošiji (53.12).

Hajder tako je zauzeo tek 54. mjesto, dok je Dudić završio na pretposljednjoj, 73. poziciji.

Najbolje vrijeme na 100 metara kraul imao je Italijan Luka Leonardi - 48.66.

Amina Kajtaz kvalifikacije na 100 metara leđno isplivala je u vremenu 1:05.17, čime je zauzela posljednje, 31. mjesto. Mlada Mostarka zaostala je cijelih 7.75 sekundi za Žanetom Den Otesen iz Danske, koja je bila najbolja s vremenom 57.42.

Hajder će u petak nastupiti u kvalifikacijama na 100 metara leptir, dok Kajtaz očekuje trka na 50 metara leđno. Na 50 metara prsno takmičiće se Hajder i Dario Tunjić.