PLIVANJE (SP): Hajderu 39. mjesto na kraju

Ensar Hajder Svjetsko prvenstvo u plivanju u Dohi završio je trkom na 200 metara delfin, u kojoj je zauzeo 39. poziciju s vremenom 2:01.42. Svjetski šampionat okončan sa dva oborena rekorda, na 100 metara delfin i 400 metara slobodno.

Najbolji plivač Bosne i Hercegovine Ensar Hajder ostvario je najbolji plasman od tri bh. predstavnika na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Dohi, koje se završava danas.

*R - novi rekord BiH

U glavnom gradu Katara, Hajder je oborio dva rekorda, na 100 metara delfin, koje sada iznosi 53 sekunde i 53 stotinke, te na 400 metara slobodnim stilom (3:49.08).

Posljednjeg dana prvenstva svijeta, mladi Tuzlak plivao je ispod svojih mogućnosti. U trci na 200 metara delfin zauzeo je 39. mjesto s vremenom 2:01.42, što je više od četiri sekunde slabiji rezultat od njegovog najboljeg vremena i rekorda BiH.

Hajder je plivao četiri trke, na 100 i 200 metara delfin, 400 metara slobodno i 100 metara mješovito, u kojoj je ostvario i najviši plasman na SP - 34. mjesto.

Preostala dva naša takmičara, Arnel Dudić i Nina Žarković nisu bili previše uspješni.

Dudić je na 50 i 100 metara slobodno zauzeo 67. (23.10), odnosno 78. mjesto (51.76), dok je Banjalučanka rodom iz Trebinja, na 50 metara delfin bila 42. (28:53), a na 100 u istoj disciplini poziciju slabija (1:03.33).