ZOI: Srbi završili spust, Svindalu zlato i rekord

Posle nastupa u kombinaciji, srpski skijaši Marko Vukićević i Marko Stevović takmičili su se i u trci spusta na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je 41. mesto u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok je Marko Stevović trku završio na 51. poziciji.

Vukićević je zauzeo 41. mesto rezultatom 1:45,36 minuta i bio je za 5,11 sekundi sporiji od pobednika Aksela Lunda Svindala.

Drugi srpski skijaš Marko Stevović je kao 51. prošao kroz cilj sa zaostatkom od 9,25 sekundi za pobednikom.

Zlatnu medalju u toj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojio je Aksel Lund Svindal. On je trijumfovao rezultatom 1:40,25 minuta.

Norvežanin je postao i rekorder na OLimpijskim igrama. Okitio se najsjajnijim odličjem kao 35-godišnjak čime je postao najstariji osvajač zlatne olimpijske medalje u alpskom skijanju.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Kjetil Jansrud sa zaostatkom od 0,12 sekundi, a Švajcarac Beat Fojc osvojio je bronzu prošavši kroz cilj 0,18 sekundi iza pobednika.