Perfektno: Srbija u četvrtfinalu EP!

Nema stajanja! Ekipa Bobe Kovača ušla među najboljih osam na Starom kontinentu.

Srbija-Ceska-Evropsko-prvenstvo-u-odbojci Izvor: MN PRESS

6/6!

To je učinak odbojkaške reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu, na kojem je za sada izgubila samo set.

Taj podatak ipak može da zavara i da stvori utisak da se ekipa novog selektora Slobodana Kovača "prošetala" do četvrtfinala, ali nije bilo tako.

U osmini finala, u prvom eliminacionom meču na turniru, "orlovi" su eliminisali Čehe poslije velike borbe, podižući nivo svoje igre dok je utakmica odmicala. Počelo je "tvrdo", a završeno je uživanjem srpskog tima na terenu...

SRBIJA - ČEŠKA 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

Kao što rezultat govori, posebno je uzbudljiv bio prvi set, u kojem je srpski tim trijumfovao i zahvaljujući spretnoj reakciji selektora.

Česi nisu iskoristili čak pet set lopti i učinilo im se da su jesu šestu, ali je za vrijeme njihovog slavlja Kovač pozvao "čelendž" i bio u pravu! Lopta nije pala u aut poslije Petrićevog udarca, kako su vidjele sudije, već na liniju, pa je poen dodijeljen Srbiji, a nekoliko minuta kasnije Marko Podraščanin donio je vođstvo našem timu u setovima, 31:29.

Odlična reakcija selektora "prelomila" je tu završnicu, a naredni setovi bili su sve manje uzbudljiviji.

Sjajni libero Nikola Peković postao je prisutan na svim dijelovima terena, što je Aleksandar Atanasijević u drugom setu iskoristio da postavi nedostižnih 21:16. U trećem je bilo manje tenzije, a više atraktivnih poteza, u kojima se istakao raspoloženi srednji bloker Srećko Lisinac, sjajnim as udarcima.

Najefikasniji igrač Srbije bio je Uroš Kovačević sa 16 poena, Aleksandar Atanasijević zabilježio je 14, Lisinac 11, a Nemanja Petrić i Marko Podraščanin po devet.

Sa njima na čelu, pala je nezgodna Češka, a Srbija je izborila svoje mjesto u četvrtfinalu i duel protiv pobjednika duela Belgija - Ukrajina.