"Borčeva mašina" pregazila Vogošću (FOTO)

Borac m:tel sa ubjedljivih 25:14 savladao Vogošću u banjalučkom Boriku i izbio na prvo mjesto na tabeli.

Rukomet PLBIH Borac - Vogošća 25:14 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac m:tel je ponovo na vrhu!

Ekipa Mirka Mikića sa ubjedljivih 25:14 savladala je Vogošću u zaostalom meču četvrtog kola Premijer lige BIH i izbila na prvo mjesto na tabeli, koje dijeli sa Gračanicom.

Borac je odigrao odlično u odbrani, o čemu govori i samo 14 postignutih pogodaka Vogošće, za šta je najzaslužniji Bojan Ljubišić sa čak 18 odbrana.

Napad Borca predvodili su Đurđević i Daničić sa po pet golova, ali svoj doprinos dali su svi igrači u crveno-plavom dresu koji su odigrali veoma požrtvovano.

O tome najbolje svjedoči detalj iz drugog poluvremena kada se poslije požrtvovane intervencije Rađenovića trener gostiju Bojan Unčanin našao na parketu pored klupe.

Kod Vogošće najefikasniji su bili Lojaničić sa četiri i Travar sa tri gola.

Banjalučani su poveli 2:0, a nakon toga su gosti serijom 3:0 preokrenuli na 3:2.

Borac se vratio u vođstvo golovima De Souze i Miljkovića, a nakon toga igralo se u egalu do 23. Minuta i rezultata 7:7.

Zasluge za to idu i golmanima, na jednoj strani Ljubišiću koji je imao osam odbrana, a na drugoj strani Efendiću, koji je upisao sedam uspješnih intervencija.

Ekipa Mirka Mikića „odlijepila“ se sa dva vezana gola Daničića na 9:7, a Ljubišić je još jednom dobrom intervencijom dve i po minute prije kraja prvog dijela dao svojim saigračima priliku da dođu i do „plus tri“.

Borac ipak nije uspio da realizuje napad, ali ni gosti, koji su u posljednjem minutu prvog poluvremena ostali sa igračem manje, jer je isključen Smiljanić, što je izazvalo burnu reakciju trenera Vogošće, Bojana Unčanina.

U narednom napadu Đurđević je sa krila pogodio za 10:7, ali je Vogošća preko Boškovića smanjila na 10:8 pred odlazak na odmor.

Vogošća je u drugo poluvrijeme ušla sa igračem manje, a nešto kasnije je isključen Kadrić, ali je poslije prvih pet minuta igre u nastavku bilo 12:9, nakon dva gola Daničića.

Crveno –plavi su poveli i 13:9, ali je Vogošća iskoristila igrača više i preko Kadrića smanjila na tri gola razlike.

Samo što se vratio Daničić, Lukić je zaradio isključenje, ali se Borac odbranio i povisio na 14:10, međutim Travar je poslije brzog centra gostiju smanjio na 14:11.

Golom Daničić Borac je poveo 16:12, da bi Đurđević poslije kontre u 48. minutu povisio na 17:12.

U narednim minutama Banjalučani su iskoristili isključenje svog nekadašnjeg saigrača Srđana Savića i definitivno slomili otpor Vogošće.

Đurđević je trčao i pogađao kontre, a siguran je bio i Vučićević na liniji šest metara i Borac je poveo 20:12.

Na sve se nadovezao Ljubišić sa još dvije uspješne odbrane i Borac je golovima Rakocije i Vučićevića stigao do „plus deset“ – 22:12.

Gosti iz Vogošće uspjeli samo da smanje na konačnih 25:14.

Borac se ovim trijumfom izjednačio na prvom mjestu na tabeli sa Gračanicom, sa osvojenih 12 bodova, dok je Vogošća na 14 mjestu sa samo četiri boda.