Kecmanović u tri seta osvojio dvanaest gemova i pobijedio

Srpski teniser uspješno započeo takmičenje na turniru u Milanu koji se igra u neuobičajenom formatu.

Miomir Kecmanović je upisao prvu pobjedu na turniru "Next Generation" kojim mladi, talentovani teniseri završavaju sezonu.

On je na takmičenju u Milanu u okviru grupe A savladao Kaspera Ruda 4:3 (7:5), 4:3 (7:5), 4:2 i tako slavio sa maksimalnih 3:0 u setovima.

Ovaj turnir igra se u neobičnom formatu. Učestvuje osam igrača raspoređenih u dvije grupe po četiri - isto kao na Završnom mastersu u Londonu - osim što se igra na tri dobijena "skraćena" seta, do četiri osvojena gema.

Pri rezultatu 3:3 odmah se igra standardni taj-brejk, dok rezultat 40:40 nije "đus" već gem lopta za obojicu tenisera.

Upravo je kroz taj-brejkove Kecmanović osvojio prva dva seta. Uspješno je čuvao svoje servise, pa je u dodatnom gemu oba puta slavio sa po 7:5. U trećem setu je bio nešto ubjedljiviji protiv Norvežanina i tako upisao prvi trijumf.

U grupi A su još i Aleks De Minor, Kecmanovićev naredni protivnik, i Alehandro Davidovič Fokina, Španac ruskog porijekla.

Grupu B čine Fransis Tijafo, Igo Umber, Mikael Imer i Janik Siner. Od turnira su iz različitih razloga prethodno odustali Stefanos Cicipas, Denis Šapovalov i Feliks Ože-Alijasim.

Zbog specifičnih pravila turnira, ovo nije zvanično takmičenje, te igrači ne dobijaju ATP bodove za ostvarene rezultate.

Turnir "NextGen" igra se za nagradni fond od 1,4 miliona dolara.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.