Dobro jutro - Srbija je bila moćna protiv Južne Koreje!

U prvom meču druge faze Svjetskog prvenstva Srbija je osvojila prve bodove, a Koreja upisala prvi poraza u Japanu. U ponedjeljak sa Njemačkom.

Ako se po jutru dan poznaje...

Drugi krug Svjetskog prvenstva u Japanu počeo je odličnom igrom Srbije protiv ekipe koja je u prvoj fazi u Grupi B osvojila prvo mjesto u paklenoj konkurenciji – Francuske, Danske i Njemačke.

Južna Koreja u nedjelju nije mogla da parira fantastičnim "orlicama" – 36:33 (21:16)!

Uskoro opširnije...

Grupa 1

Srbija - Južna Koreja 36:33
Holandija - Njemačka
Danska - Norveška

TABELA: Holandija 4, Njemačka 3, Norveška 2, Srbija (+1) 2, Južna Koreja (+1) 2, Danska 1.

Motivisano i takmičarski vrlo raspoložene djelovale su izabranice Ljubomira Obradović, koje su punih 50 minuta diktirale tempo i držale meč od početak pod kontrolom.

Jednostavno, sve je funkcionisalo. Napad je bio fenomenalan i raznovrsan, o čemu svjedoči i podatak da se čak devet srpskih igračica upisalo u strijelce. Kada bi stao, proradila bi odbrana, a kada bi Korejke našle rješenja i za nju, neprelazna je bila Katarina Tomašević.

Golman reprezentacije Srbije je svojim intervencijama u drugom poluvremenu ulila dodatno samopouzdanje i otvorila put ka velikoj pobjedi, trijumfu nade da mogu do olimpijskih kvalifikacija, a možda i do još nečega ove godine u Japanu.

Pred nama je u ponedjeljak najvažniji duel na šampionatu, a protivnik je Njemačka (07.00h)!

Srbija je ponovila partiju protiv Norveške. Igrala je brzo, bez mnogo komplikovanja, sa jednostavnim unaprijed uigranim napadačkim rješenjima. Već u prvom poluvremenu imala je "plus sedam" kod rezultata 14:7 i tu razliku održavala je do desetak minuta prije kraja utakmica, kada je posljednji put imala i maksimalnih "plus osam" 30:22.

Uslijedio je pad koncentracije, trenutak opuštanja... Koreja je znala da iskoristi to kako bi smanjila razliku, ali ne i ozbiljnije ugrozila trijumf Srbije.

Jelena Lavko postigla je sedam golova (7/7), Kristina Liščević, Željka Nikolić, Slađana Pop-Lazić i Jelena Trifunović po pet, Dragana Cvijić i Jovana Stojiljković po tri puta su tresle mrežu Korejki, dva puta je to činila Sanja Radosavljević, a jednom Marija Obradović.

Prvi strijelac šampionata Korejka Rju, opravdala je titulu i sa deset golova bila najefikasnija na meču.