Gračanica zadala zadatak Borcu m:tel, prva pobjeda Drine

Gračanica ponovo lider, uz utakmicu više od Banjalučana.

Gračanica - Sloga Doboj 26:23 Premijer liga BiH 13. kolo Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Rukometaši Gračanice prenoćiće na vrhu Premijer lige BiH.

U veoma zanimljivom i kvalitetnom meču, trenutno prvoplasirana ekipa bh. elite savladala je dobojsku Slogu 26:23, te tako stekla tri boda prednosti u odnosu na banjalučki Borac m:tel, koji će svoj meč 13. kola igrati sutra u Istočnom Sarajevu, protiv neugodne Slavije.

Gosti iz Doboja pokazali su se kao veoma tvrd orah. Nakon zaostatka s početka meča, Dobojlije su uspjele i povesti serijom 5:0, ali je prvih 30 minuta okončano bez pobjednika - 11:11.

Slična slika viđena je i u nastavku. Gosti su dugo parirali favorizovanom domaćinu, koji je u posljednjih 10 minuta ipak uspio da prelomi meč i zabilježi 11. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu.

Izviđač je u pravoj goleadi savladao Iskru 42:32, dok je u Maglaju viđeno duplo manje pogodaka. U veoma tvrdom susretu, domaći su slavili protiv tuzlanske Slobode 20:18.

Mnogo više uspjeha i na ostalim mečevima imali su domaćini, a samo je Konjuh uspio donijeti bodove sa strane.

Veliko iznenađenje priredili su rukometaši Drine, koji su protiv Vogošče, tek u 13. kolu, upisali prvi ovosezonski trijumf i konačno izbrisali "nulu" sa svog konta. Bilo je 31:28.