Argentinski tango "apotekara" protiv Šalkea, Bajern trenutno izvan Evrope?!

Ove sezone u Bundesligi, odlični Šalke bio je neprepoznatljiv na "Baj Areni" u Leverkuzenu...

Tim iz Gelzenkirhena je zaustavljen u Leverkuzenu!

Sjajnu seriju "kraljevsko-plavih" od šest mečeva bez poraza prekinuo je Bajer i stigao do šestog mjesta na tabeli Bundeslige. Šalke je ostao na četvrtoj poziciji i poslije 14. kola sa istim brojem bodova, ali je aktuelni šampion Bajern pao na sedmo mjesto i u ovom trenutnu je izvan mjesta koje vodi u evropska takmičenja!

BAJER LEVERKUZEN - ŠALKE 2:1 (1:0)

Poslije velike pobjede nad Bajernom u Minhenu (1:2), ekipa Petera Boša uspjela je identičnim rezultatom da osvoji nova tri boda, a najzaslužniji za važan trijumf bio je Argentinac Lukas Alario, dvostruki strijelac!

"Apotekari" su do prednosti stigli već u 15. minutu poslije kornera, koji je izveo Leon Bejli, a loptu u mrežu sproveo Alario, doduše Argentincu je mnogo pomogla loša reakcija golmana gostiju Aleksandra Nibela - 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, Bajer je ponovo zatresao mrežu preko Leona Bejlija, međutim, pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda u kom se našao jamajčanski napadač.

Reprezentativac Srbije Matija Nastasić nije bio u protokolu ekipu iz Gelzenkirhena zbog povrede potkoljenice.

Šalke je prvu šansu stvorio u 29. minutu kada je poslije centaršuta iz slobodnog udarca Suat Serdar glavom šutirao pored lijeve stative, da bi prije odlaska na odmor, Bajer mogao da udvostruči prednost da Alario nije oklijevao u mat poziciji.

Iako njegov tim nije pokazao praktično ništa u prvih 45 minuta, trener Šalkea David Vagner nije izvršio nijednu promjenu u nastavku, ali je uspio da pogodi mrežu domaćina.

Benito Raman je bio strijelac u 50. minutu, međutim, pogodak je poništen zbog ofsajda belgijskog napadača, koji je potvrdio i VAR.

Tek u posljednjih 15-ak minuta, gostujući trener je napravio dvije izmjene i umjesto Gvida Burgštalera i Danijela Kaliđurija gurnuo u "vatru" Turčina Ahmeda Kutučua i Velšanina Rabija Matonda, ali u subotu uveče na "Baj Areni" malo šta je polazilo za nogom "kraljevsko-plavima".

Bajer je deset minuta prije kraja "prelomio" utakmicu u svoju korist nakon fantastičnog prodora i asistencije Aranguiza i novog pogotka Alarija, koji je trebao samo da postavi nogu - 2:0.

Tek tada su se probudili gosti i već u narednom napadu smanjili rezultat golom Ramana, kojem takođe nije bilo teško da pošalje loptu u praznu mrežu na dodavanje rezerviste Kutučua - 2:1.

Do kraja je Šalke sve karte bacio u napad, ali nije uspio da izbjegne treći ovosezonski poraz.