"Delfini" izgubili u Barseloni: Drama pripala Špancima

Vaterpolo reprezentacija Srbija poražena od "crvene furije" u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.

Vaterpolo-Srbija-Spanija-9-12-sportske-vijesti Izvor: MN PRESS

U pripremnoj utakmici u Barseloni, oslabljena Srbija je doživjela poraz od Španije 9:12 (1:1, 4:1, 2:5, 2:4).

Srpski tim nastupio je bez Branislava Mitrovića, Mandića, Drašovića i Vica, koje je selektor Dejan Savić odmarao.

ŠPANIJA: Lopez, Munariz 2, Granados 1, De Toro 1, Kabanas, Larumbe 1, Baroso, Delgado 1, Perikas, Perone 1, Malarač 2, Bustos 3, Lorio, Sanahuja, Valera. Selektor: Martin.

SRBIJA: G. Pijetlović , Dedović 1, V.Rašović, Ranđelović 1, Ćuk 1, D.Pijetlović 1, Lazić, Aleksić , Jakšić, Filipović 2, Prlainović 3,, S.Mitrović, Živojinović, S.Rašović, Subotić. Selektor: Savić.

U prve dvije četvrtine Srbija je djelovala bolje. Povela je golom Pijetlovića a u drugom dijelu je preko Filipovića izjednačila da bi golovima Dedovića, Filipovića i Prlainovića stekla prednost 5:3. Poslije odmora Srbija je do sredine treće ćetvrtine imala kontrolu igre i rezultata.

Ranđelović i Prlainović su bili strijelci za najveću prednost 7:4. Međutim u završna četiri minuta tog dijela Španci su zaigrali odlično, postigli četiri pogotka i preokrenuli rezultat.

Posljednja četvrtina je donijela dva izjednačenja srpskog tima preko Ćuka i Prlainovića. Poslije 9:9 Srbi više nisu pogađali. Domaćin je postigao tri pogotka i zabilježio pobedu ubjedljiviju od prikazanog u bazenu.

Aktuelni prvak Evrope vraća se u Srbiju, gdje će trenirati u Novom Sadu i sparingovati sa reprezentacijom Crne Gore.

Evropsko prvenstvo održava se u Budimpešti od 14. do 26 januara. "Delfini" su u grupi sa Rumunijom, Holandijom i Rusijom.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.