Herojski podvig "igosa" - bez 4 igrača do trijumfa u Ljubljani!

Sjajan rezultat Igokee u glavom gradu Slovenije!

Izabranici Dragana Bajića priredili su veliko iznenađenje u prvoj utakmici u ABA ligi u 2020. godini savladavši u Ljubljani ekipu Cedevite Olimpije rezultatom 78:85.

Bila je to četvrta pobjeda tima iz Aleksandrovca u regionalnom takmičenju, koja dodatno dobija na značaju ako se zna da je do nje stigao bez ČAK ČETIRI igrača – Vaidasa Kariniauskasa, Kinana Evansa, Marka Tomasa i Dorela Rajta!

CEDEVITA OLIMPIJA – IGOKEA 78:85 (28:25, 21:21, 14:19, 15:20)

Prvo poluvrijeme meča u slovenačkoj prestonici završeno je prednošću domaćeg sastava od tri poena (49:46), a glavni "krivac" što sastav Slavena Rimca nije na petnaestominutnu pauzu otišao pri većem rezultatskom plusu je Sava Lešić.

Centar gostiju je, naime, tokom prva dva kvartala postigao 16 poena, uz čak četiri trojke, te održavao Bajićev sastav u igri, iako je tim iz Ljubljane u nekoliko navrata prijetio da ozbiljno odmakne.

Tokom prva dva desetominutna kvartala, Cedevita Olimpija je bila najviše osam koraka ispred rivala (14:6, 44:36, 46:38), međutim "igosi" nisu ustuknuli pred favorizovanim rivalom, te su uspijevali da nadoknade minus i dođu do minimalne prednosti (17:18, 35:36), dok su polovinom treće dionice odmakli na odstojanje od pet poena (50:55).

Na istoj razdaljini Bajićevi puleni su bili i na nešto manje od dva minuta do ulaska u posljednju četvrtinu (55:60), na šta je Cedevita Olimpija odgovorila serijom 6:0 za 61:60.

Uslijedila je potom prava "igra živaca".

Trojkom Majkla Grina Igokea je vratila plus na svoju stranu (69:74), potom su domaći igrači vezali sedam poena bez primljenog (76:74), ali su ipak gosti imali imali posljednju riječ.

Uslijedila je serija 0:9, koju je, nakon "2+1" Dalibora Ilića, trojkom na ulasku u posljednji minut krunisao već pomenuti Sava Lešić, za 76:83 na semaforu, što je bilo dovoljno da se upiše herojska pobjeda.

U ekipi Cedevite Olimpije samo dva košarkaša su bila "raspoložena za igru" – Kodi Miler MekIntajer je postigao 22, a Jaka Blažič 19 poena, dok su kod Igokee četiri igrača postigla dvocifren broj poena, a prednjačio je Sava Lešić sa 27.

Crvena zvezda – Krka (17.00)

TABELA: Budućnost 11-3, Partizan 11-3, Cedevita Olimpija 10-4, FMP 9-5, Primorska 8-6, Mornar 7-7, Crvena zvezda 7-6*, Igokea 4-10, Krka (-1) 5-8, Cibona 4-10, Zadar (-1) 3-10, Mega (-1) 3-10.

*napomena: Crvenoj zvezdi oduzet je bod zbog neodigrane utakmice 13. kola.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.