FMP bio na "minus 15", pa ostao perfektan u Železniku!

Ekipa Vladimira Jovanovića odigrala furioznu treću četvrtinu i sada je usamljena na četvrtom mestu tabele.

FMP-Cibona-88-79 Izvor: MN PRESS

Cibona je pogađala većinu šuteva, a bivši "plej" FMP-a Matic Rebec večeras je prvi put ove sezone ubacivao trojke u nizu (19 poena, 3/5 za tri).

Zbog više od dvije četvrtine bolje igre Zagrepčana i do tada veoma lošeg šuta domaćih (3/15 za tri u jednom trenutku), činilo se da će ekipa Vladimira Jovanovića doživjeti prvi poraz ove sezone na svom terenu.

Na semaforu je u 23. minutu pisalo 37:52 i sve je vodilo ka pobjedi gostiju. Međutim, "panteri" su tada opet pokazali zašto ih ove sezone nije lako "slomiti".

FMP - Cibona 88:79 (20:18, 15:26, 29:14, 24:21)

Trojka Marka Jeremića pokrenula je domaće (41:52), a odlični Duop Rit zatim je "vezao" 12 poena i donio srpskom timu prednost već u 27. minutu (56:55).

Vođstvo gostiju ekspresno je "istopljeno", a trojka oporavljenog Stefana Lazarevića zaokružila je furioznu seriju domaćih i najavila kako će izgledati završnica meča.

Cibona je u posljednjoj četvrtini pokušavala da odgovori na taj udarac, ali je FMP rutinski nalazio načine da se odbrani i da ostvari deveti trijumf u 14 kola ABA lige.

Takvim skorom i velikim povratkom, FMP je i večeras potvrdio da je najprijatnije iznenađenje "jadranske" sezone.

Najefikasniji igrač njegovog tima večeras je bio Aleksa Radanov sa 20 poena, a poen manje postigao je heroj preokreta Duop Rit.

U narednom kolu "panteri" će ponovo igrati protiv učesnika borbe za opstanak, Igokee, a zatim će braniti perfektan učinak na domaćem terenu protiv Partizana.

FMP: Rit 19 (3/5 za tri), Lazarević 3, Uskoković, Pecarski, Jeremić 9 (2/3 za tri), Pot 13 (8 as), Đoković 5 (5 as), Radanov 20 (1/5 za tri), Radovanović 3, Šešlija 9, Ulubaj 2, Momirov 5.

CIBONA: Bilinovac 2, Rebec 19 (3/5 za tri), Katić 1, Bundović 8, Vucić 5, Novačić 11, Prkačin, Badžim 15 (4/6 za tri), Rozić 5, Ljubičić 2, Gibson 5, Ramljak 6.

Crvena zvezda – Krka 17.00

Tabela: Budućnost 11-3, Partizan 11-3, Cedevita Olimpija (-1) 10-3, FMP 9-5, Primorska 8-6, Mornar 7-7, Crvena zvezda (-1) 7-6, Krka (-1) 5-8, Cibona 4-10, Igokea (-1) 3-10, Zadar (-1) 3-10, Mega (-1) 3-10.

*napomena: Crvenoj zvezdi oduzet je bod zbog neodigrane utakmice 13. kola.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.