Partizan ušao u 2020. šestom pobjedom u nizu!

Crno-bijeli obradovali gledaoce u Štark areni i na početku godine.

Partizan-Mornar-Bar-uzivo-TV-prenos-Arena-sport-live-stream-ABA-liga Izvor: MN PRESS

Partizan i na početku nove godine maksimalno koristi prednost domaćeg terena.

Ekipa Andree Trinkijerija ušla je u 2020. na istom mjestu gdje je završilia prethodnu. I na isti način - pobjedom!

Partizan - Mornar 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22)

Crno-bijeli su u Štark areni protiv vicešampiona Crne Gore ostvarili šesti "jadranski" trijumf u seriji i popravili svoj skor na 11-3. Na taj način su se još jednom izjednačili na vrhu sa Budućnošću, s obzirom na to da je neodigrani duel Podgoričana i Zvezde večeras registrovan rezultatom 20:0.

Ekipa Andree Trinkijerija praktično je dva puta morala da pobijedi Barane. Prvi put je najavila svoj (ubjedljiv) trijumf dok su goste rešetali razigrani Markus Pejdž (19 poena, 4/6 za tri) i Rade Zagorac (13), koji je u trećoj četvrtini ubacio tri trojke u seriji.

Ipak, iako je Pejdž u 27. minutu ubacio trojku za maksimalnih "plus 22" (64:42), nedugo nakon toga razigrao se dotad neprimjetni Džejkob Pulen.

Najbolji igrač gostiju, kome je bilo očigledno hladno u Štark areni, postigao je NULA poena do 30. minuta, a od tog trenutka do kraja čak 19.

O timskoj igri crno-bijelih govori i 27 asistencija na 31 pogodak iz igre.

Takav nalet probuđenog šutera izazvao je nekoliko poziva Andree Trinkijerija na tajm-aut, poslije kojih su crno-bijeli reagovali na pravi način i ipak mirno priveli meč kraju, mada je Pulen pred finiš primakao Mornar na "minus 8" (83:75).

U pretposljednjem minutu, borbeni Ognjen Jaramaz iznudio je dva prekršaja Amerikanca, poslije kojih je klupi gostiju dosuđena i tehnička greška i tu je bio kraj.

Trinkijerijev tim je tako uspješno priveo kraju i šestu od ukupno sedam uzastopnih "jadranskih" utakmica u Beogradu. U toj seriji je samo jednom gostovao, i to Megi u istom gradu, a niz mečeva kod kuće završiće u narednom kolu, kada će takođe u Štark areni igrati protiv Olimpije.

Prije tog duela, crno-bijele očekuje veliki izazov - derbi Evrokupa protiv Virtusa Aleksandra Saše Đorđevića i Miloša Teodosića. Taj meč biće odigran u srijedu, u 20 časova, takođe na Novom Beogradu.

Crvena zvezda – Krka 17.00

Tabela: Budućnost 11-3, Partizan 11-3, Olimpija (-1) 10-3, FMP (-1) 8-5, Primorska 8-6, Mornar 7-7, Crvena zvezda (-1) 7-6, Krka (-1) 5-8, Cibona (-1) 4-9, Igokea (-1) 3-10, Zadar (-1) 3-10, Mega (-1) 3-10.

*napomena: Crvenoj zvezdi oduzet je bod zbog neodigrane utakmice 13. kola.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.