Srbija pala na posljednjem testu pred EP: Bolje, ali ponovo ubjedljiv poraz

Norveška bila bolja od selekcije Nenada Peruničića u posljednjoj provjeri pred odlazak u Grac.

Srbija-Norveska-28-38-pripremni-mec-rukomet-Evropsko-prvenstvo-2020.-Perunicic Izvor: MN PRESS

Ni druga proba nije uspjela. Srbija je poslije ubjedljivog poraza od Francuske i u meču sa Norveškom zabilježila neuspjeh - 28:38.

"Orlovi" su izgubili sa 10 poena razlike u posljednjoj proveri pred početak Evropskog prvenstva.

Posljednji pripremni meč nije se završio onako kako su se nadali Nenad Peruničić i njegovi puleni.

Ipak, uprkos porazu, u ovom meču jeste bila viđena nešto bolja igra u odnosu na susret sa Francuzima. Srbija je odigrala dobro u prvih 30 minuta, pošto su uspijevali da drže egal sa skandinavskom selekcijom.

Među igračima Srbije istakao se Tibor Ivanišević sa čak 13 odbrana i dva odbranjena sedmerca, dok je su najbolji strijelci bili Vujić, Ilić i Sretenović sa po četiri gola.

No, to nije bilo dovoljno da Srbija održi ujednačen rezultat i u nastavku meča, pa su Norvežani trijumfovali dvocifrenom razlikom. Brzi kontranapadi su Norvežanima i te kako pomogli, dok je u timu Srbije bio očigledan pad koncentracije.

Selekcija Srbije poslije ovih mečeva u Parizu putuje u Grac, gdje će odigrati prvi dio Evropskog prvenstva.

"Orlovi" se nalaze u grupi sa Bjelorusijom, Crnom Gorom i Hrvatskom, a prvi meč će odigrati 9. januara od 18.15 protiv bivše sovjetske republike.