Hrvati aplaudirali himni Srbije, ali i skandirali "nije gotov rat"!?

"Kockasti" dresovi dominiraju tribinama dvorane u Gracu. Većina publike vrijeđa srpske rukometaše, ali ne svi.

Navijači Hrvatske skandirali nije gotov rat Izvor: Anadolija/Elman Omić

Kao što se moglo očekivati, hrvatski navijači mnogo su brojniji od srpskih u Gracu, gdje rukometaši dvije reprezentacije igraju utakmicu posljednjeg kola grupne faze Evropskog prvenstva.

Razlog je jasan - utakmica nema rezultatski značaj, pošto su "orlovi" bez ikakve šanse za drugi krug, a "kockasti" će tamo kao prvoplasirani, zajedno sa Bjelorusijom.

Zato je na tribinama kapaciteta 5.561 mjesta tek oko 100 srpskih, a više od 5.000 hrvatskih navijača.

Po pisanju portala "Index", dio hrvatskih navijača aplaudirao je tokom intoniranja srpske himne "Bože pravde", dok je dio zviždao. Ovi drugi su i skandirali srpskim navijačima "malo vas je, malo vas je pi**ice", zatim "Vukovar, Vukovar" i "nije gotov rat" (!?).

Zasad, ipak, sve protiče bez fizičkih incidenata, a na veliko iznenađenje, Srbija je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist - 10:8, da bi Hrvati ipak u nastavku stigli do preokreta i pobjede.