Sat i po i to je to: Đoković rutinski protiv Japanca

Branilac titule na Australijan Openu nije se dugo zadržao na terenu u drugoj rundi

Novak-Djokovic-pobjeda-u-2.-kolo-Australijan-Open-6-1-6-4-6-2 Izvor: Tanjug/AP Photo/Andy Brownbill

Novak Đoković baš kako je i zamislio završio je posao u drugom kolu Australijan Opena - ubjedljivo i brzo.

Bilo mu je potrebno samo 96 minuta da savlada Japanca Tacumu Ita i obezbijedi plasman u sledeću rundu takmičenja. Branilac titule u Melburnu slavio je u tri seta - 6:1, 6:4, 6:2.

Koliko je srpski teniser bio ubjedljiv najbolje pokazuje podatak da rivalu nije dozvolio da dođe do brejk prilike na meču, dok ih je on imao devet, od kojih je iskoristio pet.

Bilo je to klasično zagrijavanje za izazove koji mu predstoje u Melburnu u pokušaju da osvoji osmi pehar.

U prvom i trećem setu Novak je brzo oduzeo servis rivalu (2:0 i 2:1), dok je u drugom to učinio nešto kasnije (5:4), kada je u trećem gemu prokockao dvije brejk lopte.

Naređao je 16 asova na meču, imao 31 viner naspram protivnikovih 18, ali i daleko manje neiznuđenih grešaka 17:29. Istina, Đoković je upisao čak pet duplih greški, ali je imao i sjajan procenat realizovanih poena na prvi set - čak 92 dosto.

"Mašina" je zagrijjana i Novaka sada čeka još jedan Japanac - Jošihito Nišioka, koji je bio bolji od Danijela Evansa, 30. nosioca, u tri seta - 6:4, 6:3, 6:4.

Nišioka, koji je trenutno 71. na ATP listi, imao je priliku već jednom u karijeri da osjeti Đokoviću snagu, doduše ne na turnirima, već u Dejvis kupu. Na finalnom turniru u Madridu u novembru ubjedljivo je izgubio od drugog tenisera svijeta rezultatom 6:1, 6:2.

Nošioki je ovo peto učešće na Australijan Openu, a najbolji rezultat mu je drugo kolo, gdje je zaustavljan prethodne tri godine.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.