De Brujne pokazao zašto je rekorder u asistencijama i dva "kasna" preokreta

Fantastično dodavanje Belgijanca za jedini gol na sitijevom gostovanju u Šefildu.

Premijer-liga-rezultati-Sefild-Mancester-siti-sportske-vesti Izvor: Guliver/Getty images/Laurence Griffiths

Milimetarski precizno dodavanje Kevina De Brujnea za Serhija Augera u 73. minutu bilo je dovoljno Mančester sitiju da savlada Šefild junajted 1:0.

Nisu mnogo toga pokazali gosti, koji su se očigledno već pomirili sa gubitnom titule, ali su i pored bledog izdanja uspeli da nastave golgetersku seriju na svakom gostovanju ove sezone!

Mogao je Siti i ranije do pogotka u ovom duelu 24. kola, međutim, 22-godišnji Din Henderson maestralno je branio i možda se preporučio za povratak na "Old Traford", pošto za Šefild nastupa kao pozajmljen igrač Mančester junajteda.

Imao je mladi golman dve sjajne intervencije u prvih 25 minuta, a potom je u 35. odbranio penal Gabrijelu Žesusu. Brazilcu je to, inače, treći promašaj sa bele tačke od ukupno pet jedanaesteraca koje je izveo u Premijer ligi.

Nemoćan je, ipak, bio Henderson u pomenutom 73. minutu, kada je De Brujne teledirigovanim dodavanjem sa desne strane pronašao Aguera na samo metar-dva od protivničkog gola. Bila je to 15. asistencija belgijskog veziste ove sezone. čime je postao prvi igrač u istoriji Premijer lige sa 15 ili više asistencija u tri uzastopne sezone.

Što se tiče ostalih utakmica igranih u utorak od 20.30, bilo je mnogo uzbuđenja!

Everton je na "Gudison parku" u nadoknadi ispustio dva gola prednosti protiv Njukasla, pa je duel završen bez pobednika - 2:2.

"Karamele" su povele u 30. minutu preko Moiza Kina, a na 2:0 povisio je  Dominik Kalver-Levin u 54.

Gosti su, ipak, izbegli poraz zahvaljujući golovima Florijana Ležena u petom i šestom minutu nadoknade!

Gol u dubokoj nadokandi obradovao je i navijače Aston Vile, a rastužio pristalice Votforda, s tim da je u ovom slučaju domaćin slavio 2:1 posle 0:1 na poluvremenu. Junak je bio mladi Ezri Konsa, strelac u 95. minutu.

Kristal Palas je bez suspendovanog Luke Milivojevića izgubio kod kuće od Sautemptona 0:2.