Olimpijski šampion jači od svjetskog: Srbija u Tokio kao peta

Srbija savladala Italiju i trijumfom okončala Evropsko prvenstvo u Budimpešti.

Srbija-Italija-vaterpolo-UZIVO-TV-prenos-RTS-live-stream-rezultat-Evropsko-prvenstvo-2020 Izvor: MN PRESS

Vaterpolisti Srbije su uzdignute glave završili Evropsko prvenstvo i poslije poraza od Španije pokazali kako veliki šampioni uzvraćaju kada zaboli.

Srbija je savladala Italiju u meču za peto mjesto i tako pobjedom okončala takmičenje u Budimpešti - 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1).

"Delfini" nisu uspjeli da se nađu u borbi za peto uzastopno evropsko zlato, ali da su lekcije iz poraza od Španije naučene pokazali su protiv Grčke, a sada i protiv svjetskih prvaka.

Olimpijski šampion je ponovo imao kadrovskih problema, Duško Pijetlović ni ovoga puta zbog bolesti nije mogao da pomogne saigračima, a još nekoliko igrača je bilo rovito.

Ipak, uprkos slaboj drugoj četvrtini u kojoj su se Italijani raspucali, a Srbija odigrala bez energije u napadu, drugi dio meča pokazao je pravo lice srpske selekcije.

Ekipa Dejana Savića je u odbrani zaigrala onako kako samo oni znaju, primili su tek jedan gol za 16 minuta vaterpola i sa četiri pogotka u drugom dijelu meča stigli do preokreta i zasluženo osvojenog petog mjesta.

Sada će uslijediti detaljna analiza svega učinjenog u Budimpešti i izvlačenje lekcija pred odbranu zlatne medalje na Olimpijskim igrama.

Srbija će u Tokiju pokušati da učini isto što i u Riju i okiti se najvrijednijom medaljom u svjetskom vaterpolu.

Italija – Srbija 7:8 (2:3, 4:1, 0:2, 1:2)