Tim "nanizao" i Zvereva i zakazao sa Đokovićem meč za titulu

Austrijanac nadigrao Nemca u četiri seta u polufinalu Australijan Opena i u nedelju protiv Srbina igraće za prvi grend slem trofej u karijeri

Dominik Tim u finalu Australijan Opena Izvor: Tanjug/AP Photo/Lee Jin-man

Dominik Tim potvrdio je da se nalazi u sjajnoj formi, pošto je posle Rafaela Nadala pobedio i Aleksandera Zvereva obezbedio plasman u prvo finale Australijan Opena.

Australijanac je srušio Nemca u četiri seta, posle preokreta - 3:6, 6:4, 7:6 (7:3), 7:6 (7:4) posle tri sata i 34 minuta igre.

Izvor: Gulliver/Getty Images/Julian Finney

Tim će za titulu boriti sa aktuelnim šampionom Australijan Opena i rekorderom sa sedam pehara, Novakom Đokovićem, koji je ranije bio bolji od Rodžera Federera u tri seta.

Timu i Đokoviću to će biti 11. duel u karijeri, a srpski as vodi rezultatom 6:4.

TIM "MINUS 5", NOLE "MINUS 1"

Tim je do finala pobedio Manarina (3:0), Bolta (3:2), Frica (3:1), Monfisa (3:0), Nadala (3:1) i Zvereva (3:1) i izgubio je pet setova, dok je Đoković redom "nanizao" Štrufa (3:1), Itoa (3:0), Nišioku (3:0), Švarcmana (3:0), Raonića (3:0) i Federera (3:0) i izgubio samo jedan set, i to u prvoj rundi.

Ipak, Austrijanac je dobio četiri od poslednjih pet duela protiv Đokovića. prošle godine sastali su se tri puta, a Tim je bio uspešniji na završnom turniru sezone u Londonu (2:1) i na Rolan Garosu (3:2), dok je Nole bio uspešniji na mastersu u Madridu (2:0). Tim, međutim, nikada nije uspeo da pobedi Đokovića na betonu.

Novak će u nedelju u finalu juriti osmu titulu u Melburnu, ukupno 17. na grend slem turnirima, a Tim prvu. Šest godina mlađem Austrijancu to ipak neće biti prvo grend slem finale. Igrao je dva u nizu poslednje dve sezone na Rolan Garosu i oba puta ga je zaustavio najuspešniji igrač u istoriji u Parizu - Rafael Nadal.

TOK MEČA

ČETVRTI SET

7:6 (7:4) - Tim je odigrao po receptu iz taj-brejka trećeg seta. Opet je na servis Zvereva osvojio dva poena, poveo 3:0, a onda neočekivano pao. Nemac je smanjio rezultat (2:3), ali je to bilo sve što je uspeo. Zverev se oprašta, Tim će u nedelju igrati protiv Novaka Đokovića u finalu.

6:6 - I u ovom setu će se igrati taj-brejk. Da li će Zverev izboriti peti set ili će Tim obezbediti finale?

5:5 - Izdražao je Nemac pritisak, iako je bilo "čupavo". Imao je 40:0, a na kraju je gem dobio "na razliku"

5:4 - Svakom svoje i sada je Zverev "pod presijom". Servira za ostanak u meču

4:3 - Tim je dobio četvrti gem na svoj servis i to pošto je izgubio samo tri poena. Umrtvila se igra, nema više ni atraktivnih poteza, ni toliko "nadmudrivanja" tokom poena, ali ni preokreta kao u prethodnom setu

2:1 - Nema mnogo "talasanja" na startu četvtog seta. Igrači su sigurni na svoj servis i nijedan nije došao za sada do prilike za brejk

TREĆI SET

7:6 (7:3) - Tim stiže do vođstva od 2:1 u setovima. Odmah na startu je napravio dva mini brejka (3:0) i to je bilo dovoljno da dobije taj-brejk

6:6 - U trećem setu odluka će pasti u taj-brejku

5:6 - Domi se mučio, a Zverev ni najmanje. Za manje od dva minuta je nanizao četiri poena i dobio gem na svoj servis, i opet je u prednosti

5:5 - "Preživeo" je Tim, iako je spasavao dve set lopte. Definitivno Domi ne igra onako snažno i samouvereno kao protiv Nadala, ali ni Zverev nije konstantan...

4:5 - Tim servira za ostanak, nakon što je Zverev dobio gem na svoj servis. I opomenu u njemu. Bio je ubeđen da je linijski sudija pogrešio kada je svirao aut na njegov servis, ali nije mogao to da dokumentuje, jer je ostao bez čelindža

Nakon toga je odservirao dva asa i "urliknuo" prema glavnom sudiji i publici dobivši malu bitku. Zaista je zvučao kao lav...

3:4 - Potvrđuje brejk Saša Zverev i sada je prednost na njegovoj strani. Pre samo 20 minuta Tim je imao 3:1, sada je Nemac taj koji vodi

3:3 - BREJK ZVEREVA! Igra se u serijama! Sada je Saša taj koji vodi igru, nakon što je do maločas Tim diktirao tempo na terenu. Biće ovde još mnogo uzbuđenja

3:2 - Smanjuje Zverev zaostatak, ali isto "na mišiće". Sada je Tim imao brejk šansu koju ne koristi, tako da Saša prekida njegovu mini seriju. Divan meč gledamo, predstavnici "nove škole" veoma su požrtvovani i razigrani i demonstriraju zaista odličan tenis

3:1 - Nastavlja se uzbudljiv meč, sa mnogo preokreta. Dominik je posle brejka imao problema da sačuva svoj servis, ali je uspeo. Zverev je imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio, jer je Tim odlično servirao

2:1 - BREJK TIMA! Nakon što je Tim poveo u trećem setu, usledila je pauza zbog problema sa osvetljenjem. Taj prekid kao da nije "legao" Zverevu, jer je na svoj servis dozvolio protivniku da stigne do tri brejk lopte. Spasao je dve, ali ne i treću. Nije se snašao visoki Nemac u nešto dužoj razmeni udaraca

DRUGI SET

6:4 - Tim stiže do izjednačenja! Zverev je uspeo da dobije gem na svoj servis, smanjio na 4:5, a onda je propustio dve prilike da napravi brejk, poništi prednost rivala i vrati neizvesnost u meč. U gemu na servis Tima bilo je pregršt sjajnih poteza, vrlo živo na terenu i oko njega, a na kraju je Domi dobio i praktično vratio meč na početak.

5:3 - Tim za razliku od rivala potvrđuje brejk, i to sa "nulom" i sada je u velikoj prednosti. Saša servira za ostanak u drugom setu

4:3 - Ribrejk! Nastavlja se sa uzbuđenjima - Zverev ne uspeva da potvrdi brejk, pa Tim opet dolazi do prednosti. Koristi to što je Zvereva malo stao servis. Vraća mu po istom receptu, nakon 0:15 dobija četiri poena u nizu

3:3 - Zverev pravi brejk i stiže do izjednačenja! Nakon odličnog i ubedljivog gema na svoj servis, nastavio je u istom ritmu i kada je Tim bio na servisu. Australijanac je dobio prvi poen, a onda je Zverev dobio četiri u nizu. Sjajno se kreće Zverev, uprkos svojoj visini, često je na mreži i odlično čita namere protivnika

3:2 - Vraća se Zverev na pravi put nakon tri izgubljena gema u nizu. Prepustio je rivalu samo jedan poen u petom setu i smanjuje rezultatski zaostatak

3:1 - "Podebljava" Tim rezultat

2:1 - "Resetovao" se Tim i prvi stiže do brejka! Nije ga uplašilo to što Nemac sjajno servira, koncentrisano je vrebao svoju priliku, dočekao ju je i iskoristio. Sašu je verovatno malo "ponelo" vođstvo, pa je počeo da greši. U trećem gemu napravio je čak dve duple greške, i to u nizu, što je bio "poklon" za Austrijanca

PRVI SET

3:6 - Odmah koristi šansu Zverev. Na servis Tima stiže do jedine brejk lopte i tera protivnika na grešku iz bekhenda - 1:0 u setovima posle 38 minuta igre!

3:5 - BREJK Zvereva i potvrda! Uspeva Nemac opet da stekne prednost, a to mu je dobrim delom omogućio i Tim, pošto je odservirao duplu grešku (15:40). Koristi to Zverev, pošto je naterao rivala na grešku iz forhenda, a onda stiže na korak od prvog seta. Sjajno servira i svoj servis gem rešio je "sa nulom".

3:3 - Tim, iako važi za favorita u ovom meču, izgubio je prvi gem na svoj servis, ali se odmah revanširao Zverevu i stigao do izjednačenja. Posle brejkova na startu, oba igrača sigurno su rešili svoje gem servise.

Meč je bio na kratko prekinut zbog kiše, ali je brzo nastavljen, jer je "navučen" krov.