Banja Luka Rebels potvrdio visoke ambicije: U Sarajevu pali Spartansi, presudio tačdaun u posljednjem minutu!

Banjalučani su trijumfovali u prvom kolu BHFL-a

BHFL američki fudbal Spartans Rebels 14 18 Izvor: Promo/Banja Luka Rebels

Klub američkog fudbala Banja Luka Rebels trijumfom je startovao u novoj sezoni BHFL-a (Bosnian-Herzegovinian Football League).

U najavi sezone, banjalučki klub je istakao da ima visoke ambicije, obzirom na značajno pojačan igrački kadar, a to su i dokazali na prvom meču – na gostovanju sarajevskim Spartansima.

Na gostovanju na pomoćnom terenu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović - Hase", Banjalučani su trijumfovali rezultatom 14:18 i na najbolji način najavili prvi domaći meč, koji će odigrati 11. oktobra protiv ekipe Tuzla Saltminers.

Odluka o pobjedniku meča u Sarajevu pala je u posljednjem minutu, kada je novajlija Goran Zec, pri rezultatu 14:12 za Sarajlije, istrčao do "end" zone Spartansa i ostvario tačdaun za konačnih 14:18.

Sarajevski tim imao je priliku nakon toga da dođe do pobjede, ali je član Rebelsa Marko Dujaković odlično odreagovao i zaustavio kvoterbeka Spartansa na tri jarde od banjalučke "end" zone.