Uživo

Borac potonuo, pa se vratio, ali Gorenje dolazi u Banjaluku sa "plus četiri"!

Veselin Vujović debitovao porazom na klupi Borca. Tri igrača Gorenja postigla ukupno 25 golova!

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Rukometaši Borca poraženi su 32:28 od Gorenja u prvom meču osmine finala EHF Evropskog kupa protiv Gorenja u Velenju.

Crveno-plavi nisu uspjeli da "iznenade" Gorenje na njegovom parketu, pa će u revanšu za šest dana u Banjaluci morati da nadoknade minus od četiri gola iz Slovenije.

On je mogao biti i manji, ali je slovenačka ekipa izborila sedmerac u posljednjoj sekundi meča koji je Tilen Sokolić pretvorio u svoj deveti pogodak, uz stoprocentan učinak 9/9.

Upravo on bio je jedan od glavnih problema za odbranu Borca, koja nije imala rješenja za krila, Sokolić i Haseljić su rešetali u prvom poluvremenu, a u nastavku Pajt je zamijenio Haseljića i postigao šest golova.

Ipak, najbolji strijelac meča bio je Aleks Kavčić sa deset golova, tako da je trio Kavčić-Sokolić-Pajt ubacio u mrežu Borca čak 25 golova!

Uspio je Borac da se probudi tek u samom finišu, iako je pravio tehničke greške pa mu je dva puta zbog pogrešne izmjene dosuđeno isključenje. To drugo bilo je vrlo diskutabilno, pa je Veselin Vujović ušao u žestoku raspravu sa delegatom.

To kao da je malo trgnulo crveno-plave, koji su uspjeli u samom finišu da smanje na 31:28, ali ne i da se odbrane u preostalih 25 sekundi, pa je konačni rezultat 32:28.

Nemanja Vučićević predvodio je Borac sa devet golova, od čega pet iz sedmerca, a slijede Milan Dakić sa stoprocentnim učinkom 4/4 te Savo Slavuljica i Goran Trkulja sa po tri gola.

NAJAVA

Žrijeb je htio da poslije duela sa Besom iz Peći, crveno-plavi ponovo igraju protiv jedne ekipe iz bivše Jugoslavije, pa je crveno-plava ekspedicija u subotu rano ujutro otputovala u Velenje, grada kojeg još nazivaju "mala Bosna“ zbog velikog broja građana koji su poslije Drugog svjetskog rata došli iz BIH.

Crveno-plavi se u Velenju i dvorani "Rdeča" osjećaju prijatno, možda i zbog toga što dva kluba Gorenje i Borac povezuje legendarni Iztok Puc, čiji dres krasi svodove dvorane u Velenju.

Ono što je sigurno je da se Veselin Vujović u Sloveniji osjeća ka kod kuće, jer je vodio "zmajčeke" do bronze na Svjetskom prvenstvu 2017. godine, a nekoliko igrača Gorenja imao je priliku da trenira u prošlosti, što mu oni nisu zaboravili, pa su ga srdačno dočekali u subotu uveče na treningu.

Ipak, za još bolje Vujino raspoloženje potrebna je dobra igra rukometaša Borca i upravo to je poželio trener Borca po dolasku ekspedicije u Sloveniju.

Nije, međutim, sve proteklo savršeno, jer je Borac na hrvatsko-slovenačkoj granici ostao bez jednog igrača. Pojačanje iz Bjelorusije, golman Artsjom Podasinov zbog administrativnih problema nije mogao da uđe u Sloveniju i vratio se u Banjaluku, pa Vujović neće moći na njega da računa.

Osim Vujovića zvanični debi za Borac večeras bi trebala da upišu i dvojica novih igrača, Savo Slavuljica i Nikola Egić.

Reporter MONDA je u dvorani u Velenju, prenos meča uživo pratite klikom na Razvoj događaja!

19:44

32:28 - KRAJ

Golom Sokolića iz sedmerca u posljednjoj sekundi Gorenje je stiglo do pobjede 32:28

19:32

31:28 - VUČIĆEVIĆ!

Borac smanjuje na samo tri gola razlike golom Vučićevića. Gorenje ima tajm-aut 25 sekundi prije kraja

19:30

31:26

Uprkos tome što je Borac u ejdnom trenutku imao i dva igrača manje uspjeli su crveno-plavi da vezanim golovima Slavuljice smanje na 31:26

19:28

Isključenje i rasprava Vujovića i delegata

Delegat utakmice Janko Požežnik signalizirao je da je sedam igrača Borca bilo u terenu zbog čega je novo isključenje za Borac. Uslijedila je žestoka rasprava Vujovića sa delegatom.

"Ti meni kažeš 'boli mene, boli mene', jel to rječnik delegata", upitao je Vujović.

19:22

30:23 - DESETI GOL KAVČIĆA

Srednji bek Gorenja postiže svoj deseti gol za 30:23

19:17

29:22

Ni isključenje Drobeža kojim su poravnate snage na terenu nije pomoglo Borcu. Sokolić pogađa za 29:22

24:17 - Pajt!

Smanjio je Borac na pet golova zaostatka, ali Gorenje sada vodi 24:17 nakon petog gola Kenana Pajta

19:06

21:15 - Vučićević

Gorenje rešeta sa krila, a Borac nekako uspjeva da zadrži korak zahvaljujući sedmercima. Vučićević postiže svoj peti gol, odnosno treći sa sedam metara

19:03

Pajt novi "džoker" Jovičića

Ibrahim Haseljić bio je odličan na desnom krilu u prvom poluvremenu, a u nastavku ga je Jovičić zamijenio Kenanom Pajtom i pogodio. Desno krilo Gorenja u samo nekoliko minuta postiglo je tri gola.

19:01

20:13 - Vujović zove tajm-aut

Ništa trenutno ne funkcioniše u igri Borca, a domaći su to iskoristili i povisili na maksimalnih sedam golova prednosti - 20:13

18:58

18:13!

Gorenje ponovo na pet golova prednosti. Vujović je u međuvremenu pokušao da igrom bez golmana poremeti odbranu domaćih

POLUVRIJEME 15:11

Subotić je odbranio napad Gorenja poslije tajm-auta, ali nisu uspjeli igrači Borca da pogode prazan gol pet sekundi prije kraja.

18:36

15:11 - Nježić pogađa iz sedmerca

Pogotkom sa sedam metara nakon isključenja Tajnika, ekipa Borca konačno prekida seriju 3:0 Gorenja i smanjuje na 15:11. Igra se posljednji minut

18:34

15:10 - ponovo Sokolić

Šest od šest pogodio je Sokolić!

18:32

14:10

Još jednom domaći su izradili akciju za krilo, a Haseljić je pogodio za osjetniju prednost - 14:10

18:30

Isključenje za Gorenje, pa Borac

18:27

12:9!

Gorenje je u 23. minutu prvi put odmaklo na dva gola razlike, a nakon kontre Haseljića povelo i 12:9

Dakić je smanjio na 10:9
18:25

9:8 - Borac nema rješenja za Sokolića

Peti gol Tilena Sokolića. Crveno-plavi zasad nemaju rješenja za lijevo krilo Gorenja.

18:23

SUBOTIĆ!

Odbranio je Subotić zicer, međutim, dosuđen je sedmerac i isključenje Perića, ali Subotić ponovo brani!

18:21

8:8

i dalje egal u Velenju. Dakić je poravnao poslije gola Sokolića

18:20

7:7 - Vučićević "tri od tri"

Gorenje je promašilo sedmerac, ali Vučićević nije. Tri gola pivota Borca sa linije sedam metara.

5:6 - povreda Slavuljice

Slavuljica je zbog povrede morao da napusti igru, Borac vodi 6:5 u 15. minutu meča

18:11

4:5 - Vučićević

Pivot Borca još jednom pogađa iz sedmerca

18:10

3:4 - Knežević

Prijetila je pasivna igra crveno-plavima ali je Knežević uz malo sreće pogodio. Sudija upozorava trenera domaćih zbog prigovora.

18:08

3:3 - Slavuljica

Odlična individualna akcija Slavuljice koji postiže prvi gol na svom debiju za Borac

18:06

3:2 - Sokolić

Dva vezana gola Sokolića i Slovenci su poveli 3:2

18:04

1:2 - Perić!

Uspjeli su Slovenci da zabiju sa igračem manje, ali Perić zabija sa krila za novo vođstvo Borca

18:03

0:1! Borac sa igračem više

Trkulja je izborio sedmerac i isključenje Grmšeka, a Vučićević je poveo za vođstvo Borca