EHF Evropski kup uživo Gorenje - Borac

Borac potonuo, pa se vratio, ali Gorenje dolazi u Banjaluku sa "plus četiri"!

Veselin Vujović debitovao porazom na klupi Borca. Tri igrača Gorenja postigla ukupno 25 golova!

EHF Evropski kup uživo Gorenje - Borac Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Rukometaši Borca poraženi su 32:28 od Gorenja u prvom meču osmine finala EHF Evropskog kupa protiv Gorenja u Velenju.

Crveno-plavi nisu uspjeli da "iznenade" Gorenje na njegovom parketu, pa će u revanšu za šest dana u Banjaluci morati da nadoknade minus od četiri gola iz Slovenije.

On je mogao biti i manji, ali je slovenačka ekipa izborila sedmerac u posljednjoj sekundi meča koji je Tilen Sokolić pretvorio u svoj deveti pogodak, uz stoprocentan učinak 9/9.

Upravo on bio je jedan od glavnih problema za odbranu Borca, koja nije imala rješenja za krila, Sokolić i Haseljić su rešetali u prvom poluvremenu, a u nastavku Pajt je zamijenio Haseljića i postigao šest golova.

Ipak, najbolji strijelac meča bio je Aleks Kavčić sa deset golova, tako da je trio Kavčić-Sokolić-Pajt ubacio u mrežu Borca čak 25 golova!

Uspio je Borac da se probudi tek u samom finišu, iako je pravio tehničke greške pa mu je dva puta zbog pogrešne izmjene dosuđeno isključenje. To drugo bilo je vrlo diskutabilno, pa je Veselin Vujović ušao u žestoku raspravu sa delegatom.

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

To kao da je malo trgnulo crveno-plave, koji su uspjeli u samom finišu da smanje na 31:28, ali ne i da se odbrane u preostalih 25 sekundi, pa je konačni rezultat 32:28.

Nemanja Vučićević predvodio je Borac sa devet golova, od čega pet iz sedmerca, a slijede Milan Dakić sa stoprocentnim učinkom 4/4 te Savo Slavuljica i Goran Trkulja sa po tri gola.

NAJAVA

Žrijeb je htio da poslije duela sa Besom iz Peći, crveno-plavi ponovo igraju protiv jedne ekipe iz bivše Jugoslavije, pa je crveno-plava ekspedicija u subotu rano ujutro otputovala u Velenje, grada kojeg još nazivaju "mala Bosna“ zbog velikog broja građana koji su poslije Drugog svjetskog rata došli iz BIH.

Crveno-plavi se u Velenju i dvorani "Rdeča" osjećaju prijatno, možda i zbog toga što dva kluba Gorenje i Borac povezuje legendarni Iztok Puc, čiji dres krasi svodove dvorane u Velenju.

Ono što je sigurno je da se Veselin Vujović u Sloveniji osjeća ka kod kuće, jer je vodio "zmajčeke" do bronze na Svjetskom prvenstvu 2017. godine, a nekoliko igrača Gorenja imao je priliku da trenira u prošlosti, što mu oni nisu zaboravili, pa su ga srdačno dočekali u subotu uveče na treningu.

Ipak, za još bolje Vujino raspoloženje potrebna je dobra igra rukometaša Borca i upravo to je poželio trener Borca po dolasku ekspedicije u Sloveniju.

Nije, međutim, sve proteklo savršeno, jer je Borac na hrvatsko-slovenačkoj granici ostao bez jednog igrača. Pojačanje iz Bjelorusije, golman Artsjom Podasinov zbog administrativnih problema nije mogao da uđe u Sloveniju i vratio se u Banjaluku, pa Vujović neće moći na njega da računa.

Ono što je dobro je da trener Borca ipak može da računa na Gorana Trkulju, koji se oporavio od povrede lakta.

Osim Vujovića zvanični debi za Borac večeras bi trebala da upišu i dvojica novih igrača, Savo Slavuljica i Nikola Egić.

Reporter MONDA je u dvorani u Velenju, prenos meča uživo pratite klikom na Razvoj događaja!

SVE o meču Gorenje - Borac

19:44

32:28 - KRAJ

Golom Sokolića iz sedmerca u posljednjoj sekundi Gorenje je stiglo do pobjede 32:28

19:32

31:28 - VUČIĆEVIĆ!

Borac smanjuje na samo tri gola razlike golom Vučićevića. Gorenje ima tajm-aut 25 sekundi prije kraja

19:30

31:26

Uprkos tome što je Borac u ejdnom trenutku imao i dva igrača manje uspjeli su crveno-plavi da vezanim golovima Slavuljice smanje na 31:26

19:28

Isključenje i rasprava Vujovića i delegata

Delegat utakmice Janko Požežnik signalizirao je da je sedam igrača Borca bilo u terenu zbog čega je novo isključenje za Borac. Uslijedila je žestoka rasprava Vujovića sa delegatom.

"Ti meni kažeš 'boli mene, boli mene', jel to rječnik delegata", upitao je Vujović.

19:22

30:23 - DESETI GOL KAVČIĆA

Srednji bek Gorenja postiže svoj deseti gol za 30:23

19:17

29:22

Ni isključenje Drobeža kojim su poravnate snage na terenu nije pomoglo Borcu. Sokolić pogađa za 29:22

24:17 - Pajt!

Smanjio je Borac na pet golova zaostatka, ali Gorenje sada vodi 24:17 nakon petog gola Kenana Pajta

19:06

21:15 - Vučićević

Gorenje rešeta sa krila, a Borac nekako uspjeva da zadrži korak zahvaljujući sedmercima. Vučićević postiže svoj peti gol, odnosno treći sa sedam metara

19:03

Pajt novi "džoker" Jovičića

Ibrahim Haseljić bio je odličan na desnom krilu u prvom poluvremenu, a u nastavku ga je Jovičić zamijenio Kenanom Pajtom i pogodio. Desno krilo Gorenja u samo nekoliko minuta postiglo je tri gola.

19:01

20:13 - Vujović zove tajm-aut

Ništa trenutno ne funkcioniše u igri Borca, a domaći su to iskoristili i povisili na maksimalnih sedam golova prednosti - 20:13

18:58

18:13!

Gorenje ponovo na pet golova prednosti. Vujović je u međuvremenu pokušao da igrom bez golmana poremeti odbranu domaćih

POLUVRIJEME 15:11

Subotić je odbranio napad Gorenja poslije tajm-auta, ali nisu uspjeli igrači Borca da pogode prazan gol pet sekundi prije kraja.

18:36

15:11 - Nježić pogađa iz sedmerca

Pogotkom sa sedam metara nakon isključenja Tajnika, ekipa Borca konačno prekida seriju 3:0 Gorenja i smanjuje na 15:11. Igra se posljednji minut

18:34

15:10 - ponovo Sokolić

Šest od šest pogodio je Sokolić!

18:32

14:10

Još jednom domaći su izradili akciju za krilo, a Haseljić je pogodio za osjetniju prednost - 14:10

18:30

Isključenje za Gorenje, pa Borac

18:27

12:9!

Gorenje je u 23. minutu prvi put odmaklo na dva gola razlike, a nakon kontre Haseljića povelo i 12:9

Dakić je smanjio na 10:9
18:25

9:8 - Borac nema rješenja za Sokolića

Peti gol Tilena Sokolića. Crveno-plavi zasad nemaju rješenja za lijevo krilo Gorenja.

18:23

SUBOTIĆ!

Odbranio je Subotić zicer, međutim, dosuđen je sedmerac i isključenje Perića, ali Subotić ponovo brani!

18:21

8:8

i dalje egal u Velenju. Dakić je poravnao poslije gola Sokolića

18:20

7:7 - Vučićević "tri od tri"

Gorenje je promašilo sedmerac, ali Vučićević nije. Tri gola pivota Borca sa linije sedam metara.

5:6 - povreda Slavuljice

Slavuljica je zbog povrede morao da napusti igru, Borac vodi 6:5 u 15. minutu meča

18:11

4:5 - Vučićević

Pivot Borca još jednom pogađa iz sedmerca

18:10

3:4 - Knežević

Prijetila je pasivna igra crveno-plavima ali je Knežević uz malo sreće pogodio. Sudija upozorava trenera domaćih zbog prigovora.

18:08

3:3 - Slavuljica

Odlična individualna akcija Slavuljice koji postiže prvi gol na svom debiju za Borac

18:06

3:2 - Sokolić

Dva vezana gola Sokolića i Slovenci su poveli 3:2

18:04

1:2 - Perić!

Uspjeli su Slovenci da zabiju sa igračem manje, ali Perić zabija sa krila za novo vođstvo Borca

18:03

0:1! Borac sa igračem više

Trkulja je izborio sedmerac i isključenje Grmšeka, a Vučićević je poveo za vođstvo Borca