RUKOMET: Borac m:tel odbranio trofej u Kupu BiH

Rukometaši Borca m:tel iz Banjaluke osvojili su drugu uzastopnu, a treću titulu u posljednje četiri godine u Kupu Bosne i Hercegovine. U finalu, Izviđač - Borac m:tel 23:25 (9:13).

RUKOMET: Borac m:tel odbranio trofej u Kupu BiH Izvor: foto:MONDO/Bojan Jakovljević

Izvor: foto:MONDO/Bojan Jakovljević

Uprkos velikim problemima koji ga prate tokom cijele sezone, Rukometni klub Borac m:tel osvojio je trofej Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2013/14.

Ovo je četvrti pehar za Banjalučane u najmasovnijem rukometnom bh. takmičenju. Crveno-plavi u Kupu BiH prethodno su bili najbolji 2007, 2011. i 2013. godine.

Domaći rukometaši bolje su otvorili finalni susret i poveli sa 3:0, ali to je bilo sve od njih.

2007. - Borac (Banjaluka)
2008. - Bosna Lido osiguranje (Sarajevo)
2009. - Bosna Sunce osiguranje (Sarajevo)
2010. - Bosna BH Gas (Sarajevo)
2011. - Borac m:tel (Banjaluka)
2012. - Goražde (Goražde)
2013. - Borac m:tel (Banjaluka)
2014. - Borac m:tel (Banjaluka)

Favorizovani Banjalučani ubrzo su preokrenuli rezultat, pa se na odmor otišlo s prednošću branioca trofeja od četiri gola razlike, 13:9.

Rukometaš Borca m:tel Nemanja Bezbradica bio je najefikasniji u prvih 30 minuta sa pet postignutih golova, dok se istakao i čuvar mreže Mario Blažević sa osam intervencija.

Sjajnom odbranom domaći rukometaši u prvih sedam minuta drugog poluvremena zaustavili su sve napade Banjalučana ne dozvolivši im da postignu gol i serijom 3:0 stigli su na "minus jedan", 12:13.

Uslijedio je tajm-aut gostiju, nakon čega je Marko Ćeranić sa dva pogotka prekinuo seriju rukometaša Izviđača i ponovo doveo Borac do osjetnije prednosti (12:15).

Vrlo brzo Banjalučani su došli do četiri gola prednosti koje su imali nakon prvog dijela igre, 14:18.

Sjajnu seriju nastavio je Ćeranić u odlučujućim trenucima meča. Izviđač je sedam minuta prije kraja susreta prvo imao dva, a zatim i jednog igrača više, ali je mladi krilni igrač u dva navrata postigao gol uprkos igračkom deficitu i zadržao Borac m:tel na tri gola prednosti, 19:22.

Zaprijetili su rukometaši iz Ljubuškog pred kraj meča, ali su izabranici Janija Čopa uspjeli do kraja da zadrže prednost i četvrti put se raduju osvajanju trofeja u Kupu BiH.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Čuvar mreže Banjalučana Mario Blažević činio je čuda na golu u finišu susreta i spasio svoj tim, koji je na kraju trijumfovao 25:23. Blažević je na kraju sakupio 18 odbrana, dok je Bezbradica meč završio sa osam pogodaka.

Finalni susret u dvorani u Ljubuškom posmatralo je oko 1.000 gledalaca.