PLBIH: Ješić debitovao pobjedom, poraz Želje

Pobjeda Sarajeva, poraz Željezničara u nedeljim mečevima 10. kola Premijer lige Bosne i Hercgovine.

Pobjeda Sarajeva, poraz želje Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Novi trener aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine Sarajeva, Miodrag Ješić debitovao je na klupi tog kluba ubjedljivom pobjedom. Sarajevo je pred svojim navijačima savladalo Vitez 4:0.

Sarajevu je po jakoj kiši i vjetru trebalo samo 37 sekundi da postgne gol. Postigao ga je Barbarić i domaćinu je bilo lakše da igra u nastavku.

Prvijenac u dresu bordo kluba postigao je Hebibović u finišu prvog poluvremena za sigurnih 2:0.

U drugom poluvremenu golove su postigli Kovačević i Benko, kome je to bio sedmi gol ove sezone, kojim je i dalje prvi na listi strijelaca.

Sarajevo: Delač, Kovačević, Okić, Velkoski, Hebibović, Tatomirović, Duljević, Benko, Barbarić, Puzigaća, Radovac.

Vitez: Živković, Jurić, Jevtić, Muminović, Basara, Šantić, Kantar, Livančić, Pilipović, Kapetan, Anastasov.

Trenera je promijenio i najveći rival Željezničar, ali nema rezultata. Željezničar se i pod vođstvom Vlade Čapljića muči, igra bezidejno. Tako je bilo i danas u Travniku, gdje je domaća ekipa slavila 2:0.

I na ovom meču tim Željezničara je imao veliku podršku svlojih navijača, ali su i oni izgubili strpljenje, te su na poluvremenu uvredama ispratili svoje igrače u svlačionicu.

A nihovi ljubimci su praktično poraženi već u prvom poluvremenu. Aleksić u 15. i Šivšić sedam minuta kasnije potigli su golove i do kraja je Travnik rutinski sačuvao prednost.

Travnik: Nurković, Terzić, Hasanhodžić, Aleksić, Šivšić, Dudić, Mekić, Kouadio, Kovač, Smajić, Čivić.

Željezničar: Antolović, Kosorić, Blagojević, Đelmić, Mladenović, Hadžiahmetović, E. Sadiković, D. Sadiković, Bogdanović, Tiago, Kokot.