Tajfunska Zvezda: 113 poena Slovencima!

Crveno-beli blistali protiv slovenačkog šampiona.

Tajfun je oduvan sa parketa hale Pionir!  Izvor: MN PRESS

Tajfun je oduvan sa parketa hale Pionir!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bili su neumoljivi prema debitantu ABA lige u prvom meču 4. kola: 113:66!

Domaćin je od starta krenuo furiozno, a razlika se uvećavala iz minuta u minut za maksimalnu četvrtu pobedu na startu sezone.

Dobro su bili šuterski raspoloženi crveno-beli (74 odsto za dva, 50 za tri, 73 za jedan), uz igru u odbrani na standardno visokom nivou.

Još jednu sjajnu partiju prikazao je Maik Cirbes, koji od početka sezone ima samo dva promašaja iz igre, a tik uz njega bio je još jedan centar crveno-belih, Stefan Nastić. Sofoklis Skorcanitis je sjajno otvorio utakmicu, ubacio šest poena, ali se onda preselio na klupu, pa je igrao ukupno šest minuta.

Posebno se mora istaći partija mladog Nikole Rebića, koji je upisao svoj prvi "dabl-dabl" ubacivši 10 poena, uz isto toliko asistencija, a imao je i dve ukradene lopte.

Dejan Radonjić je šansu pružio svim igračima koje je imao u timu, a svih 12 odužilo se postizanjem poena. Među njima i debitant Boriša Simanić.

Najviše je ubacio Cirbes (19), Nastić je dodao 16, Gudurić 13, Mitrović, Mekel i Rebić po 10...

Bila je ovo jedna od najubedljivijih pobeda ikada u ABA ligi, međutim, rekord je zadržao Partizan koji je savladao Široki 50 razlike, dok je najviše poena postigao Zadar (122, protiv Bosne).

PRVA ČETVRTINA (30:15):

U Pioniru je tek oko 1.000 gledalaca, a prisutna je i grupa od desetak gostujućih navijača. Oni su smešteni u parteru i povremeno se oglase povicima "Šentjur, Šentjur".

Furiozno su počeli crveno-beli i posle prve četvrtine imaju čak 15 poena prednosti.

Meč je otvoren poenima Sofoklisa Skorcanitisa, koji je uz koš realizovao i dodatno slobodno bacanje, a nešto kasnije je ponovo bio (jednom) precizan sa linije penala za 4:1.

Grk je sa šest poena trenutno treći strelac ekipe, iza Gala Mekela koji je ubacio osam i Luke Mitrovića sa sedam.

Gosti su sredinom prve četvrtine pokušali zonskom odbranom da zbune rivala, međutim, nije im to uspelo. Čvrstom odbranom i sigurnom igrom u napadu, crveno-beli su došli do značajne prednosti.

Startna petorka crveno-belih za ovaj meč bila je Lazić, Tompson, Mekel, Mitrović, Skorcanitis.

DRUGA ČETVRTINA (29:11):

U istom ritmu nastavili su crveno-beli i drugu deonicu, tako da su do odlaska na odmor uspeli da postignu više poena (59) nego za ceo prošli meč, kada su slavili u Zadru (56:49)!

Sjajno su sarađivali Stefan Jović i Nikola Rebić sa Maikom Cirbesom, a Dejan Radonjić je priliku pružio svim igračima koje ima u timu za ovu utakmicu. Njih 11 od 12 uspelo je da se upiše u strelce, a čekaju se samo poeni debitanta Boriše Simanića.

Gosti su za manje od dva minuta ispunili bonus u drugoj četvrtini, što im je kasnije stvaralo velike probleme u odbrani.

TREĆA ČETVRTINA (29:16):

Ne staju crveno-beli, a gosti nikako da se konsoliduju...

Zvezda u svojim redovima ima četvoricu igrača sa dvocifrenim brojem poena uoči poslednje četvrtine, a predvodi ih Maik Cirbes (19). Nastić je ubacio 12, a Mekel i Mitrović po 10. Gosti nemaju igrača sa  dvocifrenim učinkom.

ČETVRTA ČETVRTINA (25:24):

Konačno su gosti uspeli malo da igraju, ali to im je bilo dovoljno tek da dostojno izgube četvrtinu.