Teletović ponovo dvocifren (VIDEO)

Bh. reprezentativac odigrao je još jedan odličan meč. U porazu svog Finiksa na gostovanju Nju Orleansu 116:122 ubacio je 11 poena za 24 minuta.

Mirza Teletović postigao je 11 poena u porazu Finiksa od Nju Orleansa 116:122.

Bh. reprezentativac na terenu je proveo 24 minuta, pritom šutirajući 4/10 za dva, odnosno 3/7 za tri poena. Uz dva defanzivna skoka i jednu asistenciju, bio je jedan od šest igrača koji su zabilježili dvocifren učinak. Najefikasniji od njih bio je Erik Bledso sa 29 poena.

Ipak su slavili domaći košarkaši predvođeni Entonijem Dejvisom, koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom, 32 poena i čak 19 skokova. Odlični su još bili Rajan Anderson sa 29, te Erik Gordon sa 20 poena.

...

Osim duela u "Smuti King Centru", na terenima NBA lige odigrano je još pet mečeva.

Golden Stejt nastavio je sa sjajnim partijama. Aktuelni šampion u duelu sa Denverom, u čijim redovima nije bilo Jusufa Nurkića, stigao je do 15. uzastopne pobjede i jedina je ekipa sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem dijelu sezone.

Oba tima iz Los Anđelesa doživjeli su domaće poraze. Bolji od LA Klipersa bio je Toronto, dok je Portland savladao LA Lejkerse. Oklahoma je stigla do pobjede protiv Dalasa, dok je Bruklin bio bolji od Bostona.