Nikola bolji od Nemanje, Voriorsi ne staju

Jokić pružio sjajnu partiju protiv Minesote. Bjelica skromno, Marjanović iskoristio svojih novih pet minuta

Nikola Jokić dao je veliki doprinos pobedi Denvera protiv Minesote posle produžetka (111:108). Srpski centar odigrao je jednu od najboljih partija od dolaska u NBA.

Proveo je na parketu 24 i po minuta i za to vreme upisao je 19 poena (iz igre šutirao 5/10, za tri poena 1/2, slobodna bacanja 8/8), zabeležio je šest skokova i četiri asistencije.

Jokić

Denver, koji je stigao zaostatak od "minus 18", imao je i napad za pobedu, ali su meč dobili tek u produžetku, zahvaljujući sjajnoj partiji Danila Galinarija, koji je ukupno ubacio 23 poena.

Garnet za istoriju

Legenda Kevin Garnet upisao se u istoriju NBA lige, uprkos skromnom učinku na meču protiv Denvera. Igrač Minesote je upisao dva poena, ali i pet skokova, od čega četiri u odbrani, čime je postao najbolji defanzivni igrač svih vremena. On je sa ukupno 11.409 defanzivnih skokova na večnoj listi pretekao Karla Melouna, koji je postigao 11.406, a treći je Tim Dankan sa 11.036 skokova u odbrani u karijeri.

Kod Minesote srpski reprezentativac Nemanja Bjelica je za 12 minuta u igri upisao tri poena i dve asistencije.

Najzapaženiji u poraženom timu bili su Endrju Vigins i Kevin Martin sa po 22 poena, dok je Karl-Entoni Tauns dodao 14 uz devet skokova.

Na terenu u noći između petka i subote bio je i treći srpski igrač u NBA ligi - Boban Marjanović.
San Antonio je na svom terenu dobio Los Anđeles Lejkerse (109:87), a Greg Popovič opet je ukazao šansu srpskom gorostasu.

Opet mu je pružio priliku "na kašičicu", ali je Bobi to dobro iskoristio. On je postigao šest poena, uz tri skoka, za nešto više od pet minuta provedenih na parketu.

Spurse su vodili Lamarkus Oldridž sa 24 poena i 11 skokova, Peti Mils je ubacio, a Kavi Lenard 16 pogodaka.

Bobi

U poraženom timu partiju karijere odigrao je ruki D'Anđelo Rasel sa 24 ubačena poena.

Golden Stejt je nastavio neverovatnu seriju pobeda, koja sada broji 24 meča bez poraza. Aktuelni šampioni NBA lige slavili su na gostovanju Bostonu (124:119), ali su za trijumf morali ddobrano da se pomuče, jer su ga ostvarili posle dva odigrana produžetka.

Ponovo je Voriorse predvodio Stef Kari sa 38 poena, 11 skokova i osam asistencija, a Drejmond Grin zabeležio je takođe "dabl-dabl" - 24 poena i 11 skokova.