Smeši se finale Liverpul – Everton!

Liverpulski klubovi stekli su prednost posle prvih mečeva polufinala, ali minimalnu, tako da će Stouk siti i Mančester siti imati šanse u revanšima.

Smeši se liverpulsko finale Liga kupa, 28. februara na "Novom Vembliju".

Ali, daleko od toga da je rešeno!

Igra se po klasičnom sistemu kada su dvomeči u pitanju, dalje ide tim koji posle revanša bude bio bolji, makar i na gol-razliku, a Stouk siti i Mančester siti imaće šanse da to poprave 26. i 27. januara.

U utorak uveče: Stouk – Liverpul 0:1, u sredu uveče, na prepunom "Gudisonu": Everton – Mančester siti 2:1 (1:0) i to golom povređenog Romelua Lukakua, koji je ostao na terenu uprkos jakom bolu koji je trpeo, pa je u 78. minutu uspeo da postigne 19. pogodak na 25. meču ove sezone.

Samo dva minuta ranije, rezervista Hesus Navas na pas Serhija Aguera poravnao je na 1:1, međutim druga izmena Manuela Pelegrinija, Martin Demikelis, "ispao" je već u narednoj akciji Evertona i pomogao Lukakuu da postigne četvrti pogodak u Liga kupu ove sezone.

Detalj sa "Gudisona".

Sastavi

Everton: Robles – Kolman, Stouns, Mori, Bejns – Bešić, Beri – Delofeu, Barkli, Kleverli – Lukaku.

Siti: Kavaljero – Sanja, Otamendi, Mangala, Kliši – Fernandinjo, Ture – De Brujne, Silva, Delf – Aguero.

Umesto proslave gola, jaki Belgijanac je seo na teren i zatražio izmenu, posle koje je sastav Roberta Martineza odbranio svoj gol i prekinuo niz od pet mečeva bez trijumfa nad "građanima" tokom kojeg je tim sa "Etihada" zabeležio čak četiri pobede.

Letos, u Premijer ligi, na "Gudisonu" je bilo 0:2, a ovog puta goste je u poslednjem minutu igre prvog poluvremena "otvorio" defanzivac "karamela" Funes Mori.

Siti je imao više loptu u nogama, više pasova i akcija, ali je Everton od prvog do poslednjeg minuta bio konkretniji, opasniji i mogao je do trećeg gola, koji bi možda i rešio drugi polufinalni par.

Everton u svojoj istoriji nikada nije osvojio ovo takmičenje, dok je Sitiju to uspelo tri puta.

REZULTATI:

Stouk siti – Liverpul 0:1 (0:1)
/Ajb 37/

Everton – Mančester siti 2:1 (1:0)
/Funes Mori 45+1, Lukaku 78 – Navas 76/

Revanši su 26. i 27. januara. Finale je zakazano za 28. februar na "Novom Vembliju".