FA KUP: Arsenal, Siti, Everton...

Bez velikih iznenađenja u 3. rundi FA Kupa. Prošli najveći, najmanji ni bez šansi za revanš.

Bez obzira na to što je FA Kup stvoren za iznenađenja, a već jedno je u petak naveče priredio Eksiter protiv Liverpula, drugog dana ovog takmičenja nije bilo prostora za tako nešto. Mada, je to nagoveštavala utakmica na Emirejtsu...

Plasman u četvrtu rundu takmičenja u subotu su ostvarili Arsenal i Mančester siti, koji su za rivale imali premijerligaše, a dobar je bio i Everton koji je protiv Dag i Reda otišao rundu dalje (2:0).

Bilo je nekoliko zanimljivih duela, pa su svoje mesto među 32 najbolje ekipe našli i: Votford, Kristal Palas i Vest Hem, dok će u "ponavljače" Aston Vila koja se obrukala, još jednom ove sezone, i to protiv Vajkomba.

Arsenal je loše otvorio meč protiv Sanderlenda i gubio je posle 17. minuta golom Džermejna Lensa, ali je Džoel Kembel vratio stvari na svoje mesto već deset minuta kasnije. Dobru formu Arsenal je potvrdio odličnom igrom u nastavku, pa su prolazak dalje obezbedili - kasno u utakmici, ali u roku od tri minuta.

Ektor Belerin je asistirao prvo Aronu Ramziju u 72. minutu, da bi u 75. minutu dodavanje za gol pružio i Olivijeu Žiruu.

Mančester siti je imao nešto teži zadatak - gostovanje u Noriču, pa se Pelegrini odlučio za nešto jači sastav. Pobedu su ipak ostvarili rutinski, uz nove golove Aguera, Ihenača i Kevina de Brujnea.

Everton je bio siguran protiv Dag i Reda, a Votford je u svom "dvorištu" bio bolji od Njukasla minimalnim rezultatom, a čitav meč je odigrao i Aleksandar Mitrović. Dušan Tadić je protiv Kristal Palasa ušao u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da napravi preokret, dok je Fulam našeg menadžera Slaviše Jokanovića poražen od Šefild Venzdeja.