Radnik gazi, agonija Veleža!

Bijeljinci su odlično počeli drugi dio prvenstva i nastavili sa sjajnim izdanjima, koja su ih krasila jesenas. Lako i ubjedljivo slavili su protiv Mladosti i preuzeli treću poziciju. Debakl Veleža u Vitezu.

Premijer liga BiH 19. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Radnik se ne šali.

Drugi dio Premijer lige Bosne i Hercegovine tim iz Bijeljine počeo je sigurnom pobjedom protiv Mladosti 3:0.

Ovim trijumfom Radnik se našao na trećem mjestu na tabeli.

Agonija veleža je nastavljena i i drugom dijelu sezone. Poraz od čak 6:0 doživjeli su od Viteza u gostima.

U derbiju začelja zvornička Drina je priredila iznenađenje. Drina je slavila u gostima kod Rudara 1:0, golom Kzmanovića.

Pobjednika nije bilo ni u meču Čelik- Travnik 1:1.

TOK UTAKMICE:

16:24 Kraj i u Zenici, podjela bodova u komšijskom derbiju Čelika i Travnika.

16:20 Kraj u Prijedoru, pobjeda Drine!

16:16 GOOOL!!! Totalni raspad "rođenih" u Vitezu. Domaći tim postigao je i šesti gol na samom kraju utakmice. Drugi gol Livančića.

16:12 Finiš utakmice u Prijedoru, a Zvorničani i dalje vode. Podsjetimo da se meč na Gradskom stadionu igra bez prisustva gledalaca, zbog pogrdnog skandiranja navijača Rudar Prijedora u prvom dijelu sezone.

16:10 Nakon izjednačujućeg gola, fudbaleri Čelika krenuli su na sve ili ništa. Ređaju se prilike pred golom Travničana, ali rezultat je i dalje 1:1.

15:59 GOOOL!!! Jovo Kojić donosi ekspresno izjednačenje Čeliku.

15:55 GOOOL!!! Gosti vode i u Prijedoru. Drina je krunisala bolju igru i povela protiv "rudara".

Gggoooooolllllllll vodi Drinaaaa

Posted by FK Drina Zvornik on субота 27. фебруар 2016.

15:53 GOOOL!!! Travnik je golom Kouadia poveo na "Bilinom polju".

15:50 GOOOL!!! Novi, gol u mreži Mostaraca, Vitez vodi 5:0! Strijelac je Toni Livančić.

15:48 Kraj utakmice u Bijeljini: Radnik - Mladost 3:0.

15:42 GOOOL!!! Golovi u Vitezu padaju kao na traci. Domaći su preko Momčila Mrkaića sa 11 metara došli do 4:0!

15:38 GOOOL!!! Sve je riješeno u Vitezu, domaći vode 3:0! Strijelac je Velibor Đurić.

15:35 Aleksandar Glišić debituje za Radnik, mijenja Obradovića koji je ispraćen aplauzom. Na terenu je i oporavljeni Mladen Žižović, i to umjesto Nenada Srećkovića.

15:35 Još nešto manje od 90 minuta ostalo je do početka derbija u Banjaluci. Sloboda se nada da će uz pomoć svojih brojnih navijača doći do pozitivnog rezultata na Gradskom stadionu i nastaviti pohod ka titulu.

Sve je spremno! #SamoSloboda

Posted by FK Sloboda Tuzla on субота 27. фебруар 2016.

15:33 Pet minuta igre u nastavku mečeva u Prijedoru, Vitezu i Zenici. Nema promjene rezultata.

15:26 GOOOL!!! Treći gol Radnika! Obradović je krunisao svoju sjajnu partiju i nakon asistencije upisao se i u strijelce. Njegov sedmi gol u sezoni. Odlično je napadač semberskog tima iskoristio grešku odbrane Mladosti, mirno primio loptu i pospremio je iza leđa golmana gostiju.

15:19 Pavle Sušić (Mladost) novi je igrač u bilježnici sudije Mulahasanovića. Ubrzo zatim i Mirza Rizvanović dobija žuti karton.

15:15 Završeno je prvo poluvrijeme na utakmicama koje su počele u 14:30. Vitez ima sigurno vođstvo protiv Veleža, dok mreže miruju u duelima Rudar Prijedora i Drine, odnosno Čelika i Travnika.

15:13 GOOOL!!! Radnik je na pragu trijumfa. Bijeljinci vode 2:0 prelijepim golom Dušana Hodžića! Asistent je Maksimović, koji je prije samo par minuta ušao u igru.

15:11 GOOOL!!! Već je 2:0 za Vitez, a strijelac je Josip Šantić. Mostarski "rođeni" nastavljaju sa katastrofalnim rezultatima iz prve polusezone i na pragu su Prve lige Federacije BiH.

41' Šantić povisio na 2:0

Posted by NK Vitez on субота 27. фебруар 2016.

15:10 Dvostruka izmjena u ekipi Mladosti. Iz igre su izašli Sinan Ramović i Aldin Šišić, a Igor Poček i Darko Bošković su na terenu. U međuvremenu je "požutio" Slobodan Jakovljević.

15:05 GOOOL!!! Vitez je poveo protiv Veleža! Anto Radeljić pogodio je mrežu Mostaraca.

15:00 Počelo je drugih 45 minuta u Bijeljini. Strijelac jedinog gola Joco Stokić ostao je u svlačionici. On je susret dočekao pod temperaturom, tako da je Slavko Petrović odlučio da ga zamijeni. U igri je sada Dejan Maksimović.

15:00 Pola sata igre na preostala tri terena. Nigdje nema golova.

14:45 Kraj prvog poluvremena na Gradskom stadionu u Bijeljini. Radnik - Mladost 1:0.

14:42 Prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga je Mehmedalija Čović, zbog neopreznog starta nad Obradovićem.

14:30 Počele su i utakmice u Vitezu, Prijedoru i Zenici.

14:24 GOOOL!!! Joco Stokić na debiju za Radnik postiže pogodak! Obradović mu je servirao loptu na nekih 18 metara, a Stokić odličnim udarcem, uz pomoć stative, matira gostujućeg čuvara mreže Adnana Hadžića.

14:11 Velika prilika za Radnik već na startu utakmice. Nenad Srećković odlično je centrirao iz slobodnog udarca, ali su Marko Obradović i Slobodan Jakovljević zasmetali jedan drugom i lopta je završila pored gola Mladosti.

14:00 Sudija Adis Mulahasanović iz Sarajevo dao je znak za početak susreta u Bijeljini.