Nastavljena serija Sarajeva, i titula u igri!

Fudbaleri Sarajeva upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Bordo tim je u nedjeljnom 25. kolu slavio u Vitezu rezultatom 1:2 (0:0) i dospio do trećeg mjesta na tabeli.

PL BiH, 25. kolo, rezultati, FK Sarajevo Izvor: MONDO/Samir Cacan

Otkako je srpski trener Miodrag Ješić otpušten sa klupe ekipe sa "Koševa", a na njegovo mjesto imenovan Almir Hurtić, Sarajlije gaze sve redom u prvenstvu BiH.

Bordo tim je savladao Slaviju, Borac i Radnik, a sada i Vitez, pa uz malo sreće aktuelni šampioni mogu čak i do odbrane titule prvaka.

Vitez: Tirić, Jurić, Jevtić, Muminović, Barić, Mrkaić, Livančić, Novak Leo Leopold, Sadiković, Radeljić, Đurić.

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Rustemović, Kovačević, Okić, Emerson, Mihojević, Bekić Almir, Harba, Bekić, Radovac.

Odluka o pobjedniku na stadionu u Vitezu pala je početkom drugog poluvremena i to samo nakon 30-ak sekundi kad je mrežu domaćina najprije pogodio Leon Benko poslije asistencije Almira Bekića - 0:1.

Vitez-Sarajevo 0:1by redakcija1

Slavlje gostujućih pristalica nije se ni završilo, a Sarajlije su udvostručile vođstvo nakon što je Amer Bekić odlično reagovao na centaršut Edina Rustemovića i matirao golmana Viteza Ivana Tirića - 0:2.

Vitez-Sarajevo 0:2by redakcija1

Međutim, Vitez se rezultatski vratio u utakmicu u samoj završnici smanjivši u 79. minutu preko Marka Jevtića, koji je poslije greške sarajevske odbrane iz blizine ubacio loptu u mrežu nakon centaršuta iz kornera - 1:2.

Vitez-Sarajevo 1:2by redakcija1

Pokušavali su domaći da stignu do izjednačenja do kraja, ali je u sudijskoj nadoknadi Sarajevo ovjerilo pobjedu!

Strijelac majstorskog pogotka nakon voleja bio je Bekić za 1:3!

Bekic postigao prelijep gol (Vitez-Sarajevo 1:3)by redakcija1

U duelu Slavije i Rudara iz Prijedora, koji se bore za opstanak nije bilo pobjednika niti golova, ali su "sokolovi" i sa jednim osvojenim bodom ostali iznad opasne zone, sa "plus četiri" u odnosu na 11. sarajevski Olimpik odnosno "+5" iznad banjalučkog Borca na 12. poziciji.

Domaći tim, kojeg s klupe predvodi legendarni napadač Crvene zvezde i Partizana Milko Đurovski, utakmicu je završio s devetoricom fudbalera jer su u 82. i u 84. minutu crvene kartone zaradili Bojan Marković i Branislav Arsenijević.