PL BiH: Velika pobjeda Borca, šok na "Tušnju"!

Najveće iznenađenje 27. kola Premijer lige BiH napravili su fudbaleri Drine, koji su rezultatom 2:0 porazili Slobodu u Tuzli. Borac stigao do vrijedne pobjede protiv Slavije u borbi za opstanak.

Premijer liga BiH, 27. kolo rezultati Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Najveće iznenađenje, ne samo 27. kola Premijer lige BiH, nego možda i cijelog prvenstva, napravili su fudbaleri Drine.

Odavno otpisani Zvorničani šokirali su "Tušanj", slavili protiv Slobode 2:0 i tako srušili snove Tuzlacima da mogu do prve titule u Premijer ligi BiH. Fudbaleri Drine odigrali su pošteno, dali smoj maksimum iako su mislima u nižem rangu takmičenja.

Do izuzetno bitne pobjede stigli su i fudbaleri Borca, koji su u derbiju začelja savladali Slaviju 2:1. Identičnim rezultatom Mladost je slavila protiv Travnika, takođe u meču koji bi mogao odlučivati koga naredne sezone nećemo gledati u najvišem rangu bh. fudbala.

Radnik je rutinski došao do bodova protiv Rudar Prijedora, baš kao i Sarajevo protiv Veleža.

19:55 Kraj i u Banjaluci, velika pobjeda Borca.

19:50 Kraj utakmice u Tuzli. Iznenađujuća pobjeda Drine, a Sloboda se ovim porazom praktično oprostila od borbe za titulu.

19:42 GOOOL!!! Borac opet vodi! Lazar Marjanović donosi veliku prednost crveno-plavima. Mogu li Banjalučani zadržati vođstvo?

19:35 Dobru šansu imao je Borac, ali je Vladimir Đilas iz povoljne prilike šutirao glavom pored gola.

19:28 GOOOL!!! Slavija preko Zorana Marušića stiže do izjednačenja protiv Borca. Očekuje se velika borba u posljednjih dvadesetak minuta meča.

19:25 GOOOL!!! Još jedan gol u mreži Tuzlaka! Nikola Stefanović nakon sjajne kontre još jednom je šokirao domaće igrače i navijače i poduplao prednost Zvorničana.

19:15 Drina i dalje vodi na "Tušnju", iako domaći fudbaleri imaju inicijativu i svim silama pokušavaju da dođu do izjednačenja.

19:03 GOOOL!!! Drina stiže do vođstva u Tuzli na samom početku drugog poluvremena! Na iznenađenje svih, Mićo Kuzmanović pogodio je mrežu Slobode za 0:1.

18:55 Kraj utakmica koje su počele u 17 časova. Pobjede Sarajeva, Radnika i Mladosti.

18:51 GOOOL!!! U pravom trenutku Borac dolazi do prednosti. U finišu prvog poluvremena Uglješa Radinović pogodio je za 1:0. Odmah nakon gola, sudija Zoran Grbić iz Prijedora odsvirao je kraj prvih 45 minuta.

18:45 Poluvrijeme u Tuzli, nema golova.

18:45 GOOOL!!! Radnik u sudijskoj nadoknadi postiže drugi gol, Marko Obradović pogađa za konačnih 2:0.

18:42 GOOOL!!! Mladost ponovo vodi protiv Travnika. Mirza Kovač petim ovosezonskim golom nagovještava pobjedu domaćih.

18:35 Najbolja šansa do sada na utakmici u Banjaluci. Ajdin Režić našao se "oči u oči" sa golmanom Slavije, ali je gostujući čuvar mreže odličnom intervencijom spasio gol tima iz Istočnog Sarajeva.

18:24 Po jedna prilika za Borac i Radnik. Prvo su gosti zaprijetili preko Ognjena Škorića, a onda je uzvratio i Darko Maletić. Ipak, nema promjene rezultata na Gradskom stadionu.

18:20 GOOOL!!! Radnik je poveo protiv Rudar Prijedora. Strijelac je Dino Beširović. Prijedorčani klize ka Prvoj ligi Republike Srpske.

18:15 Velika prilika za Slaviju, ali stativa spašava Borac!

18:05 GOOOL!!! Travnik stiže do izjednačenja u Doboj-Kaknju preko Asima Zeca, odmah na startu drugog poluvremena.

18:03 Nakon višemjesečnog oporavka od povrede koljena, golman Sarajeva Matej Delač vratio se na teren. Golman Čelsija na pozajmici na "Koševu" na poluvremenu je zamijenio Bojana Pavlovića na gou bordo tima.

18:00 Počele su utakmice u Tuzli i Banjaluci.

17:53 Završen meč na "Otoci", pobjeda Olimpika 2:1.

17:49 Kraj prvog poluvremena na mečevima koji su počeli u 17 časova. Sarajevo ima ubjedljivu prednost u Mostaru protiv Veleža, Mladost vodi protiv Travnika, dok jedino golova nema u duelu Radnika i Rudar Prijedora.

17:44 GOOOL!!! Olimpik stiže do vođstva u samom finišu utakmice protiv Širokog Brijega. Anel Hebibović nakon asistencije Veldina Muharemovića postiže izuzetno vrijedan gol u borbi za opstanak.

Olimpic-Siroki Brijeg 2:1by redakcija1

17:40 GOOOL!!! Treći gol u mreži Mostaraca. Nakon dvije asistencije, Haris Duljević i sam je zatresao mrežu Veleža za ubjedljivo vođstvo Sarajeva 0:3.

Velež-Sarajevo 0:3by redakcija1

17:35 GOOOL!!! Na isteku pola sata igre, Mladost dolazi do vođstva protiv Travnika. Strijelac je Haris Dilaver.

17:28 U Doboj-Kaknju i Bijeljini mreže i dalje miruju.

17:28 Sarajevo nastavlja sa dobrom igrom u "Vrapčićima". Gosti su sada bili blizu i trećeg gola, ali je Almir Bekić pogodio stativu.

17:24 GOOOL!!!Ševko Okić rješava pitanje pobjednika u Mostaru, već nakon dvadesetak minuta meča. Duljević je upisao drugu asistenciju, a napadač Sarajeva pogodio mrežu svog nekadašnjeg kluba za 0:2.

Velez-Sarajevo 0:2by redakcija1

17:15 Problemi za Velež od samo starta. Nakon primljenog gola, novi peh zadesio je "rođene", s obzirom da se povrijedio najiskusniji igrač Mustafa Kodro. Umjesto njega na terenu je mladi, 19-godišnji Tarik Isić.

17:05 GOOOL!!! Sarajevo već vodi u "Vrapčićima". Haris Duljević izveo je korner, a na pravom mjestu našao se njegov imenjak Harba i već nakon pet minuta donio prednost bordo timu protiv Veleža.

Velez-Sarajevo 0:1by redakcija1

17:04 Na Gradskom stadionu u Bijeljini novi semafor pušten je u rad, a na vrijednoj donaciji fudbalera Barselone Ivana Rakitića, inače velikog prijatelja predsjednika Bijeljinaca Mladena Krstajića, zahvalio se trener Slavko Petrović, koji danas 50. put sjedi na klupi Radnika, za šta mu je nekadašnji fudbaler Partizana uručio plaketu.

17:00 Počele su i utakmice Mladost - Travnik, Radnik - Rudar Prijedor i Velež - Sarajevo.

16:50 Poluvrijeme na "Otoci", 1:1. Uskoro počinju još tri meča, u Doboj-Kaknju, Mostaru i Bijeljini.

16:43 GOOOL!!! Nije dugo trajalo slavlje gostiju. Sarajevski tim ekspresno je izjednačio, a gol glavom za 1:1 postigao je Amir Zolj.

Olimpic-Siroki 1:1by redakcija1

16:36 GOOOL!!! Široki Brijeg poveo je u gostima protiv Olimpika. Odlično je iz slobodnog udarca pogodio Zvonimir Kožulj.

Olimpic-Siroki 0:1by redakcija1

16:00 Počeo je duel na "Otoci". Mečevi u Doboj Kaknju, Mostaru i Bijeljini počinju u 17 časova, a oni u Tuzli i Banjaluci 60 minuta kasnije.

OLIMPIK - ŠIROKI BRIJEG 2:1 (1:1)

OLIMPIK: Bandović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Anđušić, Gligorov, Handžić, Zolj. Trener: Faik Kolar.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Barišić, Pehar, Krstanović, Kožulj, Sesar, Brekalo, Adžaji, Karačić, Crnov, Marković. Trener: Slaven Musa.

MLADOST - TRAVNK 2:1 (1:0)

MLADOST: Hadžić, Bošković, Sušić, Dilaver, Šišić, Musić, Rizvanović, Hodžić, Husić, Karahmet, Isaković. Trener: Ibro Rahimić.

TRAVNIK: Nurković, Nuhić, Kovač, Jašarević, Čurić, Zec, Varupa, Kouadio, Jelić, Aleksić, Smajić. Trener: Boris Gavran.

RADNIK - RUDAR PRIJEDOR 1:0 (0:0)

RADNIK: Avdukić, Hodžić, Beširović, I. Jakovljević, Memišević, Stokić, Lazić, Zeljković, Obradović, S. Jakovljević, Šećerović. Trener: Slavko Petrović.

RUDAR PRIJEDOR: Kozić, Šodić, Pekija, Burazor, Kantar, Milutinović, Ćulum, Rastoka, Jakupović, Marić, Erić. Trener: Zlatko Jelisavac.

VELEŽ - SARAJEVO 0:3 (0:3)

VELEŽ: Bobić, Alikadić, Jakirović, Mahinić, Kodro, Serdarević, Rovčanin, Jakupović, Ćemalović, Lukomirak, Papaz. Trener: Zijo Tojaga.

SARAJEVO: Pavlović, Kadušić, Kovačević, Duljević, Okić, Emerson, Mihojević, Al. Bekić, Barbarić, Harba, Radovac. Trener: Almir Hurtić.

BORAC - SLAVIJA 2:1 (1:0)

BORAC: Ružić, Redžić, Popović, Vidović, Kiso, Ristovski, Škorić, Bečelić, Radinović, Đilas, Maletić. Trener: Borče Sredojević.

SLAVIJA: Lučić, Ristić, Marušić, Spalević, Bošković, Grujičić, Pušara, Vejnović, Čomor, Papaz, Barić. Trener: Milko Đuroviski.

SLOBODA - DRINA 0:2 (0:0)

SLOBODA: Pirić, Kostić, Lakičević, Pršeš, Efendić, Zeba, Sarić, Mehmedagić, Govedarica, Mehidić, Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

DRINA: Erić, Petrović, Vasiljević, Ćulibrk, Ilić, Stefanović, Vasić, Ivanović, Kuzmanović, Blagojević, Atić. Trener: Cvijetin Blagojević.