Arojo (opet) junak Portorika

Iskusni plejmejker "prelomio" neizvesnu polufinalnu utakmicu kvalifikacionog turnira za OI u Kombank areni.

Reprezentacija Portorika prvi je finalista kvalifikacija za Olimpijske igre u Beogradu, a najzaslužniji za to je Karlos Arojo!

Plejmejker koji krajem ovog meseca puni 37 godina, u dramatičnoj završnici je postigao trojku za vođstvo 73:68, a zatim oduzeo loptu i u kontri asistirao Holandu za zakucavanje i praktično nedostižnih 75:70.

Krilni centar Renaldo Balkman u novoj kontri je postavio konačan rezultat: Portoriko - Letonija 77:70 (17:13, 16:17, 18:20, 26:20)!

Drugog finalistu daće meč Srbija - Češka sa početkom u 21 čas.

Letonci su posle koša Pasečniksa uz faul Baree (73:70) imali šansu da smanje, a u idealnoj varijanti i izjednače rezultat.

Pasečniks je posle promašenog dodatnog slobodnog bacanja zabeležio ofanzivni skok, pokušao da odmah uposli jednog od svojih bekova, ali je Arojo (igrao za sedam NBA timova, Makabi, Barselonu...) bio brz i koncentrisan i uspeo da "preseče" taj pas.

Svih 40 minuta vođena je ujednačena borba, Portoriko je češće imao prednost (33:26 u 18, 59:43 u 32. minutu), međutim, Letonci su uvek uspevali da brzo uhvate priključak i vrate stvari na početak.

Momci sa Baltika platili su ceh lošem šutu za tri poena - 3/26!

Silinš je u 38. minutu trojkom izjednačio na 68:68, pre toga je Letonija van linije 6,75 metara šutirala 2/22. Da su se plasirali u subotnje finale, verovatno bi u tom elementu igre bili znatno uspešniji, ali neće imati priliku da provere...

PORTORIKO: Holand 15, Arojo 14 (4sk, 5as), Barea 14 (7sk, 5as), Balkman 12 (10sk), Dijaz 10, Uertas 5, Sančez 3, Klemente 2 (7sk), Ramos 2.

LETONIJA: Tima 16 (8sk), Silinš 13, Pasečniks 12 (9sk), Bertans 11 (7as), Strelnieks 8, K. Berzinš 4 (5sk), J. Berzinš 3 (5sk), Škele 2, Blums 1.