OI: Kraj za Damira

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen od Dudija Sele na startu turnira u Riju.

U svom prvom nastupu na Olimpijskim igrama Damir Džumhur poražen je od Izraelca Dudi Sele rezultatom 2:0 u setovima.

DŽUMHUR - SELA 4:6, 4:6

Nažalost oba tenisera BiH završili su nastup na olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, gotovo istovremeno.

Bašić je poražen od Monaka, a Džumhur je tek malo duže od njega pružao otpor Izraelcu Dudiju Seli.

Na kraju 65. igrač svijeta je stigao do pobjede 2:0 u setovima.

Džumhur se kasno "probudio" u prvom setu, uspio je da od zaostatka 1:5 stigne do 4:5, ali ne i da napravi brejk za izjendačenje i Sela je osvojio prvi set.

U drugom setu bh. teniser nije iskoristio priliku da se potpuno vrati u meč. Umjesto brejka za vođstvo 3:1, kojim bi možda najavio i veći preokret, izgubio je ovaj gem, potom i sljedeći i Izraleac je sa mnogo više samopouzdanja došao u završnicu drugog seta.

Na drugoj strani ruka Džumhura se stegla, loše je odservirao u najgorem mogućem trenutku i izgubio svoj servis gem bez osvojenog poena.

Tada je bilo jasno da je sve gotovo, a Sela je rutinski sve završio za pobjedu 6:4, 6:4.

TOK MEČA:

DRUGI SET

Gotovo je! Sela je dobio svoj gem za 6:4 i 2:0 u setovima.

Izraelac servira za pobjedu.

Sela je izjednačio na 4:4, a potom sa vezana četiri poena na Damirov servis napravio brejk i poveo 4:5.

Odličan servis gem za našeg tenisera koji je bez izgubljenog poena stigao do 4:3

Damir je uzvratio brejkom za 3:3.

Imao je Džumhur četiri brejk lopte, ali nije uspio da iskoristi niti jednu od njih. Umjesto toga Sela je prvo izjednačio na 2:2, a potom on napravio brejk za 2:3

Čak tri brejk lopte spasio je Džumhur u trećem gemu. Na kraju ipak osvaja svoj servis gem - 2:1

Džumhur vraća brejk - 1:1

I na početku drugog seta Džumhur lošije servira i Sela odmah stiže do brejka 0:1

PRVI SET

Imao je Damir prednost 0:30 u desetom gemu, međutim Sela je sa četiri vezan poena stigao do 6:4.

Spasio je Damir dvije brejk lopte, potom iz drugog pokušaja stigao do 4:5. Sela servira za set.

Brejk je napravio Džumhur i smanjio na 3:5. Sada servira.

Servis gem Džumhura bez izgubljenog poena za 2:5.

Damir je imao brejk loptu u šestom gemu, ali ju nije iskoristio, a Sela je to kaznio novim osvojenim gemom - 1:5.

Konačno Džumhur osvaja jedan gem - 1:4

Loše ide Damiru, izgubio je i četvrti gem u nizu.

Izraelac siguran na svoj servis, a potom pravi novi brejk za vođstvo 3:0.

Loše je počeo Damir, izgubio je odmah svoj servis, Sela vodi 1:0